Menu

Kandydat na radnego zastraszał mieszkańca ?

„Dobrze ci radzę, zamknij mordę na mój temat", "dorwę na ulicy i ci na ulicy wytłumaczę" - tak kandydat na radnego Szczawna Zdrój, Andrzej Sikoń miał zwracać się do jednego z mieszkańców. Wybory uzupełniające już w niedzielę, tymczasem sprawa Sikonia wydaje się dość niejasna…

Kandydat na radnego zastraszał mieszkańca ?
Sprawę szeroko opisuje dziś Gazeta Wyborcza, publikując fragmenty rozmów, jakie trafiły do redakcji. Już wcześniej dziennik opisywał niejasną przeszłość Andrzeja Sikonia. Ten z kolei bryluje w mediach społecznościowych - opisuje, jak posadzi kwiaty i robi sobie zdjęcia z miotłą, gdy sprząta miasto.
 
Zacznijmy od początku...
 
Andrzej Sikoń kandyduje na radnego Szczawna Zdroju, mówi o sobie, że jest kandydatem niezależnym, jednak nie jest tajemnicą, że jest wspierany przez związane z PiS władze miasta (propisowskiego burmistrza Marka Fedoruka). Wybory uzupełniające do szczawieńskiej rady miasta już w niedzielę, 14 maja. Kontrkandydatką Sikonia jest Aleksandra Tobis.

Kim jest Andrzej Sikoń ? To były policjant, który odszedł ze służby w niesławie. Jego przeszłość prześwietla Gazeta Wyborcza, która pisze o kryminalnej przeszłości kandydata.
 
Pobicie i gwałty
 
W 2013 roku został skazany prawomocnym wyrokiem przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu za to, że przywiózł na Eko Złom pod pozorem rozmowy o pracę, człowieka, którego wezwał do siebie jako czynny wtedy policjant. Gdy Sikoń przywiózł Roberta K. na miejsce, został on skatowany. Jak ustalił sąd, dysponujący nagraniem zdarzenia, Sikoń doskonale wiedział, co się dzieje i widział to, choć zaprzeczał. Sąd skazał więc obecnego kandydata na radnego na karę grzywny i zawiesił warunkowo wykonanie kary na okres próby dwóch lat. Na tej podstawie jako osobę karaną Sikonia wyrzucono z policji. - czytamy w Gazecie Wyborczej.
 
W mediach społecznościowych Andrzej Sikoń publikuje nagranie, w którym przeprowadza krótki wywiad z pokrzywdzonym mężczyzną. Panowie znają się, są „na Ty”. Mężczyzna opowiada, jak był bity podczas przesłuchania przez prokuratora aktami i straszony. Mówi, że podpisał to, co prokurator napisał.
 
- W sądzie zeznałem, że prokurator bił mnie aktami, broniłem Pana Andrzeja Sikonia (…) ale sędzia nie dał mi wiary (…) i dlatego Pan Andrzej dostał ten wyrok, którego nie powinien dostać - mówi w nagraniu pokrzywdzony mężczyzna.

Andrzej Sikoń twierdzi w nagraniu, że skazujący wyrok został „uszyty na niego”.
 
Gazeta Wyborcza przypomina też o oskarżeniu Sikonia przez dwie kobiety o gwałt. Sikoń spędził trzy miesiące w kłodzkim areszcie, groziło mu 12 lat więzienia. Ostatecznie kobiety wycofały się z zeznań, choć jak pisze Wyborcza, Prokuratura Rejonowa w Kłodzku potwierdziła ich wersję o gwałcie.
 
W dzisiejszych publikacjach czytamy o tym, jak Andrzej Sikoń groził mieszkańcowi Szczawna-Zdroju. Dziennikarze Gazety Wyborczej skontaktowali się z Arturem Kaźmierczakiem, który opowiada, jak był przez Sikonia zastraszany.
 
Poszło o sprawy prywatne, przez chwilę przepychanka odbywała się w mediach społecznościowych, jednak jak opowiada Wyborczej Kaźmierczak, Sikoń przyszedł pod jego dom i dobijał się do drzwi. Kaźmierczak przekazał nagrania Gazecie Wyborczej, jest ich w sumie dziesięć, trzy brzmią jak groźby - informuje dziennik.
 
 
 
„Dobrze ci radzę, zamknij mordę na mój temat, zamknij mordę na mój temat w Internecie, nie próbuj mnie ośmieszać, nie próbuj mnie w jakikolwiek inny sposób gdzieś próbować mój wizerunek umniejszyć, nie. Bo gnoju śmierdzący pier…y, jak byś dobrze o tym wiedział i dobrze o tym h…u wiesz, moja sprawa skończyła się moim uniewinnieniem i zapłatą odszkodowania (…) Bo dla mnie jesteś śmieciem od dzisiaj, jedną p…ną śmierdzącą kr...ą. Śmieciem dla mnie jesteś pamiętaj, od dzisiaj”. - cytuje nagranie Wyborcza. - „Ja na szczęście mam za dużo oleju w głowie, żeby coś takiego jak ty k…wa tknąć, nie. Ale będzie się za każdym razem, gdy będziesz wychodził z domu, będziesz się oglądał za siebie czy czasami gdzieś nie idę. A prędzej czy później i tak się k…wa spotkamy. I tak się spotkamy".
 
– Mnie też groził. Prokuratura jednak moich zgłoszeń nie traktuje poważnie. A ja się boję - mówił Kaźmierczak.
 
W mediach społecznościowych Andrzej Sikoń bryluje. Publikuje film za filmem i zdjęcia - tu posprzątał chodnik, tam wyczyścił tunel z graffiti, chętnie opowiada o swoich pasjach (skoki spadochronowe) i przekonuje wyborców, że nie ma nic do ukrycia.
 
Na pytania Gazety Wyborczej jednak nie odpowiada, atakuje za to dziennikarkę pisząc, że ta mści się za to, że… nie udzielił jej wywiadu.

Stało się dla mnie jasne że Agnieszka Dobkiewicz (dziennikarka Gazety Wyborczej - red.) w zemście za niechęć udzielenia jej wywiadu z uwagi na moim zdaniem jej nieuczciwość, bezczelność , próby zastraszenia mnie i zmuszenia do określonego zachowania się oraz przede wszystkim brak obiektywizmu – na zlecenie ANONIMOWYCH INFORMATORÓW ( jak określiła osobowe źródło informacji ) zemściła się na mnie przy okazji celowo , bezpodstawnie upolityczniając mnie i całą sprawę . - pisze Sikoń.
 
Agnieszka Dobkiewicz jest dziennikarką Gazety Wyborczej, publicystką, autorką kilku książek. Zajmowała się między innymi dokumentami, jakie zachowały się po nazistach i dokumentowały tragiczny los więźniarek. Andrzej Sikoń bezpardonowo atakuje dziennikarkę:
 
Uświadomiłem sobie że Agnieszka Dobkiewicz jako autorka powieści z czasów holokaustu , minn: „DZIEWCZYNY Z GROS ROSSEN” chyba bardzo polubiła zapach dymu palonego ludzkiego ciała , i rozmiłowała się w bezpardonowym smaku . - napisał Sikoń. 
 
Smaku niewiele w tym wpisie... Poniższy spodobał nam się najbardziej:
 
Maski można zakładać różne.......GENÓW SIĘ NIE WYDŁUBIE … RADNYM się bywa CZŁOWIEKIEM się jest zawsze ! - pisze na FB Andrzej Sikon.
 
Wybory uzupełniające do rady Miasta Szczawna Zdrój w niedzielę - 14 maja. 

red
foto: screen - ulotka wyborcza Andrzeja Sikonia
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

miłośnik emerytowanego zbawcy (14 maja 2023 13:37)
wart Pac Pałaca ( ten typ jak ulał pasuje do mister Fedoruka )
Potok rzygowin z jadem (12 maja 2023 20:24)
Wystarczy przeczytać ne ten sam temat na innym portalu i wnioski są takie: należy oskarżyć sprzedajnego autora tej wrzutki o naruszenie ochrony danych osobowych w tym szczególnie chronionych, o zniesławienie również.O wyborczej- szambie nawet nie chce tu wspominać.Nie jestem że szczawna , nie znam gościa.Ale czytając taki potok fekaliow z wyborczą i antypisem w tle należałoby autora przykładnie ukarać.
Jerzy Jacek Pilchowski (12 maja 2023 9:53)
Cytuję użytkownika: Ryszard Muszyński (11 maja 2023 13:29)
Szanowna rado i kierownictwo struktur Prawa i Sprawiedliwości regionu. Proszę w imię poszanowania partii Prawa i Sprawiedliwości zatrzymać tę kandydaturę. Pan Andrzej Sikon budzi sporo kontrowersji swoją historią i postępowaniem. Proszę nie dopuścić do sytuacji, w której obraz Prawa i Sprawiedliwości przez taką osobę, będzie negatywnie odbierany przez wyborców i kuracjuszy. Szczawno ani Prawo i Sprawiedliwość, nie może sobie pozwolić na skandale.
Nie mieszkam w Szczawnie i to co się tam dzieje (np., kto jest kim) mało mnie obchodzi. Mieszkam w Wałbrzych i w tej sytuacji pozwolę sobie na pewnego rodzaju plagiat i wykorzystam to co pan (z wielkim patosem) napisał: ======================================================================================== Szanowna rado i kierownictwo struktur Platformy Obywatelskiej regionu. Proszę w imię poszanowania partii Platforma Obywatelska zatrzymać tę kandydaturę. Pan Roman Szełemej budzi sporo kontrowersji swoją historią i postępowaniem. Proszę nie dopuścić do sytuacji, w której obraz Platformy Obywatelskiej przez taką osobę, będzie negatywnie odbierany przez wyborców z Wałbrzycha. Platforma Obywatelska, nie może sobie pozwolić na skandale.
Filip (12 maja 2023 7:08)
A jakim cudem publikuje się tutaj dane osobowe osoby niepublicznej? Być może to dziwny typ, ale to nie powód, żeby publicznie ludzi chłostać. I na czyje zlecenie??
Fajek (11 maja 2023 19:05)
Sikon to kawał dziada i nie nadaje sie na radnego Karma wraca panie Sikon ...
Policjanci (11 maja 2023 17:51)
Cytuję użytkownika: Janusz
A. Sikoń w sprawie podejrzenia o dwukrotny gwałt ma status osoby niewinnej, ponieważ pokrzywdzone n a drugi dzień po opuszczeniu przez niego aresztu, wycofały nagle swe oskarżenia. Prokuratura nie miała innego wyjścia, chociaz dysponowała niepodważalnymi dowodami przestępstwa i MUSIAŁA postepowanie umorzyć. Natomiast odszkodowanie otrzymał za niesłuszne aresztowanie, ponieważ zgodnie z kpk w jego przypadu nie zachodziły przesłanki obligujace zastosowanei tego środka przymusu. I Sikon ludziom oczy mydli, bo malo kto się w tych proceduralnych niuansach orientuje.
Z doświadczenia wiemy wszyscy, jak niektórzy policjanci działają. Jedni biją żony, zabijają ludzi, drudzy wymuszają zeznania. Prawdy może się nie dowiemy. Ale dobrze byłoby aby taki człowiek nie pchał się do rady miasta. Z takimi obciążeniami w życiu.
Janusz (11 maja 2023 16:25)
A. Sikoń w sprawie podejrzenia o dwukrotny gwałt ma status osoby niewinnej, ponieważ pokrzywdzone n a drugi dzień po opuszczeniu przez niego aresztu, wycofały nagle swe oskarżenia. Prokuratura nie miała innego wyjścia, chociaz dysponowała niepodważalnymi dowodami przestępstwa i MUSIAŁA postepowanie umorzyć. Natomiast odszkodowanie otrzymał za niesłuszne aresztowanie, ponieważ zgodnie z kpk w jego przypadu nie zachodziły przesłanki obligujace zastosowanei tego środka przymusu. I Sikon ludziom oczy mydli, bo malo kto się w tych proceduralnych niuansach orientuje.
Szwed (11 maja 2023 16:15)
Cytuję użytkownika: Psychologia poznawcza (11 maja 2023 11:01)
To czysta psychologia. Mamy faceta uwikłanego w jakiś konflikt z prawem. Facet próbujący zapomnieć o swojej negatywnej historii z życia, w ten sposób ucieka przed własną negatywną historią życia., [°°] Biega rozdaje biednym kawałek chleba, przy tym robiąc zdjęcia i kamerujac siebie z biednymi. Facet w obu przypadkach, nie widzi nic dziwnego. []. Nie przyjmuje do wiadomości żadnej krytyki, nie bierze z tego żadnych refleksji i przemyśleń. [®] Liczy się tylko On, jako człowiek bez skazy, jako najważniejszy i najlepszy. [ Uważam, że takie cechy dyskredytują go jako godnego radnego, budzą wiele wątpliwości co do jego człowieczeństwa ]
Trafny komentarz, ktoś kto daje kromkę chleba i robi z tego show, czegoś oczekuje jakiejś atencji. Obrażanie się, że ktoś ma inne zdanie, też nie jest normalne u dorosłego. Taki radny będzie robił cyrk i kłócił się ze wszystkimi. W radzie mista nie zablokuje radnych, tylko zabierze się i wyjdzie jak obrażona lalka.
Deptaczka (11 maja 2023 15:55)
Cytuję użytkownika: Fa
To ten cwaniak co ciągle broni układów w Szczawnie. Raz miałem z nim do czynienia, przy przekrętach w uzdrowiskowym zakładzie. Usiłował wmówić, że wszystko jest dobrze. Gdy nie miał nic na obronę przekrętów w Szczawnie to mnie zablokował, pisząc o mnie bzdury.
Nie tylko Ty, władza PiS uderza już wszystkim do głowy. Temu szczególnie co widać po zachowaniu.
Hugo bos (11 maja 2023 15:35)
Cytuję użytkownika: Ryszard Muszyński
Szanowna rado i kierownictwo struktur Prawa i Sprawiedliwości regionu. Proszę w imię poszanowania partii Prawa i Sprawiedliwości zatrzymać tę kandydaturę. Pan Andrzej Sikon budzi sporo kontrowersji swoją historią i postępowaniem. Proszę nie dopuścić do sytuacji, w której obraz Prawa i Sprawiedliwości przez taką osobę, będzie negatywnie odbierany przez wyborców i kuracjuszy. Szczawno ani Prawo i Sprawiedliwość, nie może sobie pozwolić na skandale.
Już wizerunek się nie liczy, patologia się rozszerza.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Szczawno Zdrój  |   wybory  |   rada miasta  |   po sąsiedzku  |   Andrzej Sikoń  |   112  |  

Gość Dnia - Maciej Szlinder

Nie śpij, bo cię przegłosują

Europosłanka Zalewska musi przeprosić - jest wyrok sądu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij