Menu

Przedszkolaki testowały nowy radiowóz policji

W środę przed siedzibą Urzędu Miasta w Jedlinie-Zdroju odbyło się uroczyste przekazanie kluczyków do nowego radiowozu. Samochód zakupiony zostały dzięki zaangażowaniu i wsparciu trzech gmin: Głuszycy, Jedliny–Zdroju i Walimia, które w dużej mierze sfinansowały przedsięwzięcie. Pozostała część pochodziła z budżetu Policji. Okazję do przetestowania pojazdu miały przedszkolaki z miejscowego przedszkola, które akurat w tym samym czasie wyszły ze swoimi opiekunkami na spacer.

Przedszkolaki testowały nowy radiowóz policji
W Jedlinie-Zdroju odbyło się uroczyste przekazanie oznakowanego radiowozu. Nowy pojazd kolejny już raz zakupiony został dzięki zaangażowaniu władz gmin Głuszycy, Jedliny- Zdroju oraz Walimia, którym poprawa bezpieczeństwa mieszkańców nie jest obojętna. Zakupiony pojazd służbowy to Kia wyposażona w silnik benzynowy o pojemności 1.5 l i mocy 160 KM. Koszt zakupu takiego samochodu wyniósł 150 tys. zł. Dofinansowanie ze strony trzech gmin to kwota 60 tys. złotych.
 
 
W uroczystości przekazania kluczyków do nowego radiowozu udział wzięli Burmistrz Jedliny-Zdroju Leszek Orpel, Burmistrz Głuszycy Roman Głód oraz Wójt Gminy Walim Adam Hausman. Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu nadkom. Krzysztof Lewandowski oraz Komendant Komisariatu Policji w Głuszycy asp. szt. Wojciech Gabrysiak podziękowali w imieniu funkcjonariuszy za nowy radiowóz podkreślając, iż służyć on będzie zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańców powiatu wałbrzyskiego oraz pozwoli policjantom jeszcze lepiej wykonywać swoje zadania.
 
 
 
Oficjalne wręczenie kluczyków do radiowozu zakończyło się miłą niespodzianką. Idące spacerem ze swoimi opiekunkami przedszkolaki, jako pierwsze miały okazję przetestować policyjny pojazd i wewnątrz niego zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Radość dzieciaków była przyjemnym podsumowaniem całej uroczystości.
 
opr.plr
foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

LoLoBoLo (12 maja 2023 9:09)
Szkoda że nie pourywały lusterek i kogutów
Kakaowy ministrant (11 maja 2023 22:53)
Cytuję użytkownika: Analityk miejski
Dzieciaki już się oswoiły.Jak dorosną będą tym autem przewożone.
Coś w tym jest powiem Ci.
Analityk miejski (11 maja 2023 20:19)
Dzieciaki już się oswoiły.Jak dorosną będą tym autem przewożone.

Dodaj komentarz

Głuszyca  |   Walim  |   Jedlina-Zdrój  |   policja  |   112  |   radiowóz  |  

Jarmark Bożonarodzeniowy w Głuszycy

Bożonarodzeniowe spotkanie w Walimiu

Podpalił bezdomnego, później obserwował, jak się pali. Mężczyzna zmarł

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij