Menu

Książ: Mistrzostwa Polski we wspinaniu się po drzewach

Lubicie wspinać się po drzewach? To coś dla Was. Już w weekend w parku przy Zamku Książ, odbędą się X Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Drzewnej.


 

Książ: Mistrzostwa Polski we wspinaniu się po drzewach

Mistrzostwa polegają na rywalizacji zawodników w 5 dyscyplinach prowadzonych na 5  osobnych drzewach:
- symulacja pracy w koronie – pokaz umiejętności wspinaczkowych, polegający na wykonaniu kilku różnorodnych zadań podczas dynamicznego zjazdu z wierzchołka drzewa,
- ratownictwo – rywalizacja, w której zawodnik w krótkim czasie ma za zadanie bezpieczne sprowadzenie na ziemię zawieszonego w koronie rannego,
- instalacja liny – konkurencja w której liczy się celność i precyzja rzutów zawodników specjalnymi woreczkami z cienką linką w punktowane miejsca umieszczone wysoko w koronie drzewa,
- wspinaczka po linie na czas – porównanie techniki i szybkości zawodników w wejściu po pionowej linie na wysokość ok. 20 metrów,
- wspinaczka po drzewie na czas – swobodna wspinaczka po drzewie do umieszczonego w koronie dzwonka eksponująca sprawność fizyczną zawodników.

Organizatorem Mistrzostw jest Federacja Arborystów Polskich. Podczas mistrzostw zaplanowano również atrakcje dla dzieci.

Park Książąnski
Sobota/niedziela (14 i 15 maja) 

kb
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

mrs (18 maja 2023 2:24)
Cytuję użytkownika: Księgowy
Kiedyś były ogólne mistrzostwa w brydżu , szachach czy zespołowe mistrzostwa zręcznościowe rozwijajace cechy ludzkie . Teraz mamy mistrzostwa naśladowanie szympansów. Zaprawdę postęp!
Spadaj na drzewo marudo.
Księgowy (13 maja 2023 9:25)
Kiedyś były ogólne mistrzostwa w brydżu , szachach czy zespołowe mistrzostwa zręcznościowe rozwijajace cechy ludzkie . Teraz mamy mistrzostwa naśladowanie szympansów. Zaprawdę postęp!
Zróbcie (12 maja 2023 17:36)
Mistrzostwa w pluciu na odległość do celu.
To mnie nie dziwi bo (11 maja 2023 13:39)
Będą się wspinać na czas na dejzi.
Podzamczanin (11 maja 2023 12:39)
Kiedy mistrzostwa biegania po dachach na podzamczu? Byłem mistrzem

Dodaj komentarz

Grzegorz Górski - Co robi general affairs manager Toyoty w czasie...

Wiemy co powstanie w hali na Placu Teatralnym

Wspinaczka na skałach pod Książem już legalna

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij