Menu

Zabił psa - zapadł wyrok bezwzglęgnego więzienia

Rok więzienia dla Roberta M. za zabicie psa, rok i osiem miesięcy dla Bernardyna M. która zleciła zabicie zwierzęcia - taki wyrok zapadł przed świdnickim sądem. Oboje mają też zakaz posiadania zwierząt (odpowiednio przez 10 i 15 lat).

Zabił psa - zapadł wyrok bezwzglęgnego więzienia

W połowie października 2021 roku w Parku Centralnym w Świdnicy znaleziono zwłoki psa. Policjanci zabezpieczyli nagrania z miejskiego monitoringu. Udało się ustalić właścicielkę psa. 64-letnia kobieta zleciła zabicie psa dwóm mężczyznom, bo zwierze było chore.

Mężczyźni w nocy z 16 na 17 października 2021 roku zabili zwierzę. Najpierw dusili go, później utopili w stawie w parku. Całą sytuacje zarejestrowały kamery monitoringu, na nagraniu widać też, jak mężczyźni po zabiciu psa cieszą się.

Robert M. i Grzegorz B. usłyszeli zarzuty zabicia psa, przyznali się do winy. Zarzuty usłyszała też Bernadetta M. - podżegania do zabicia psa i znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad nim.

Przed świdnickim sądem zapadł wyrok. Robert M. został skazany na rok bezwzględnego więzienia i zakaz posiadania zwierząt przez 10 lat. Bernadetta M na rok i osiem miesięcy więzienia i 15-letni zakaz posiadania zwierząt. Muszą też zapłacić po 2 tysiące złotych na ochronę zwierząt.

Grzegorz B. trafił do zakładu psychiatrycznego. Jak się okazało, na początku ubiegłego roku wszedł do jednego ze świdnickich urzędów i straszył pracowników, że ma koronawirusa i ich zarazi. Biegli stwierdzili u mężczyzny chorobę psychiczną, dlatego też nie trafi do więzienia a do szpitala psychiatrycznego.

kb
foto: walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Filip (13 maja 2023 10:38)
Cytuję użytkownika: Anna
A kiedy wyrok dla wałbrzyskiej ortodontki z Chrobrego co trzymała swojego pieska w skandalicznych warunkach i zagłodziła go na śmierć. Dalej się śmieje wszystkim w twarz, mało tego ma nowego pieska!!!!
Karma też dopadnie Hannę W. M. Smród ciągnie się już za tą ortodontką na zawsze!!!
Wodociagowy (13 maja 2023 8:26)
Cytuję użytkownika: PanRychu
Jaka jest karą za zabicie szczura ,albo 10 ?
W Chinach psy się zabiją i zjada.szczury też. W sumie wszystko. Ziemia jedna a prawo co 500km inne.tu wolno.tam nie. W indiach męczą zwierzęta bo nie mają praw żadnych. Ale o tym nie warto pisać o się ludzie wqrwia aja.
PanRychu (12 maja 2023 22:04)
Jaka jest karą za zabicie szczura ,albo 10 ?
Hahaha (12 maja 2023 17:25)
Ulubione określenia z upodobaniem maniaka używane przez psedoredaktora: był kompletnie pijany, kara bezwzględnego więzienia,grozi mu kara pozbawienia do lat pięciu,ścisły finał.
Kakaowy ministrant (12 maja 2023 15:00)
Na weta szkoda bo babcie kasy.oby cie stado koni wydymali analnie
Dynia (12 maja 2023 14:18)
Cytuję użytkownika: Teofil
Aczym się różni zabicie psa azabicie świni która wszyscy jemy moze tak podejdźmy do tego a mleko jest od krowy anie z Biedronki Gamonie
Tym co zjedzenie deseru od zjedzenia g.ó.w.n.a . Smacznego Teofilku
Teofil (12 maja 2023 13:53)
Aczym się różni zabicie psa azabicie świni która wszyscy jemy moze tak podejdźmy do tego a mleko jest od krowy anie z Biedronki Gamonie
scc (12 maja 2023 12:56)
karać karać bestie jak największe wyroki
analityk medyczny (12 maja 2023 9:07)
zabicie zwierzęcia w sposób okrutny, NALEŻY NAPIĘTNOWAĆ I UKARAĆ !!! ale żeby za to SKAZYWAĆ NAS PODATNIKÓW NA PŁACENIE NA UTRZYMANIE TYCH OKRUTNIKÓW W PIERDLU to ja się pytam kto tu jest ukarany ??? Przecież utrzymanie więźnia kosztuje i to nie mało, przed inflacją to już było coś koło 3500 zł miesięcznie, dzisiaj to pewnie jest ze 7 tys. Kara musi być dokuczliwa i odstraszająca dla innych, ale NIE MOŻE SKUTKOWAĆ OBCIĄŻANIEM WSZYSTKICH PODATNIKÓW !!!
KrwawyLoLo (12 maja 2023 9:06)
Teraz ja będę płacił na utrzymanie patogenów w pierdlu. powinni dostać takie kary ale pracy w schroniskach
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

sąd  |   Świdnica  |   zabił psa  |  

Wiemy, kiedy pojedzie pierwszy pociąg ze Świdnicy do Jedliny

Świdnica: 6 nowych elektryków za prawie 17 mln. zł

Wałbrzyski nauczyciel skazany za rozbój

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij