Menu

Odbudują 'Górnika' w Sokołowsku

Sanatoria Dolnośląskie chcą przywrócić świetność Zakładowi Opieki Leczniczej "Górnik" w Sokołowsku. Obiekt po remoncie będzie w pełni spełniał współczesne standardy opieki sanatoryjnej.

Odbudują 'Górnika' w Sokołowsku
"Górnik" został zamknięty w maju 2015 roku, ponieważ nie spełniał obowiązujących standardów techniczno-budowlanych i przeciwpożarowych. Po ośmiu latach postanowiono zainwestować w kapitalny remont i ponownie zaprosić tu pensjonariuszy.
 
- Ta odbudowa jest kolejnym elementem większego planu samorządu województwa dolnośląskiego w zakresie remontów bieżących i odbudowy tych obiektów, które dzisiaj nie funkcjonują w dolnośląskich uzdrowiskach. Mowa o obiektach w Sokołowsku, Szczawnie-Zdroju, Jedlinie-Zdroju, Lądku-Zdroju, Rościszowie, Dusznikach i wielu innych. Ta inwestycja jest spektakularna, bo jej wartość to ponad 12 milionów złotych - mówi Grzegorz Macko, wicemarszałek województwa dolnośląskiego.
 
 
Zarząd województwa, który jest właścicielem spółki Sanatoria Dolnośląskie, dofinansował inwestycję kwotą 5 mln zł.
 
 
- Ta kwota w skali naszej spółki jest ogromna. Byliśmy w stanie wygospodarować kolejne 7 milionów, które sami zainwestujemy, ale bez pomocy właściciela nie bylibyśmy w stanie udźwignąć tej inwestycji - mówi Tomasz Maciejewski, prezes zarządu spółki Sanatoria Dolnośląskie.
 
 
Po remoncie obiekt ponownie będzie wykorzystywany jako Zakład Opieki Leczniczej. Znajdzie się w nim miejsce dla 42 pensjonariuszy w tym pokój z 3 miejscami dla osób stale leżących. W obiekcie znajdą się także: jadalnia, pomieszczenia dziennego pobytu i rekreacji, pomieszczenia fizjoterapii i całe niezbędne zaplecze dla personelu w postaci dyżurek pielęgniarskich i gabinetów lekarskich. W obiekcie zainstalowana zostanie winda i wybudowana nowa klatka schodowa, ponieważ starej nie da się przebudować tak, by spełniała wymogi techniczne i przeciwpożarowe. Prace mają rozpocząć się już w czerwcu i potrwać do sierpnia, września przyszłego roku.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15
Zdjęcie 16

Komentarze

Jolanta (12 maja 2023 21:55)
Macko wspiera wszystkie gminy dookoła prócz Wałbrzycha. O Szczawnie w którym mieszka robi dużo za mało na swoje możliwości.
Idzie Grześ przez wieś... (12 maja 2023 19:58)
macko mieszkańcy Szczawna też ci dziękują- ty wiesz PiSiorku za co?

Dodaj komentarz

sokołowsko  |   sanatoria dolnośląskie  |   zol  |   górnik  |   remont  |   odbudowa  |   pensjonariusze  |  

Postęp prac na Placu Grunwaldzkim. Jest już kostka po jednej...

Remont kolejnych kamienic za prawie 7 mln. zł.

Zmarł Zdzisław Wolski, nestor wałbrzyskiego górnictwa

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij