Menu

8-latek zaginął. Odnaleźli go policjanci na rowerach

Wałbrzyszanka straciła z oczu swojego 8-letniego syna jadącego na rowerze.  Funkcjonariusze już po kilku minutach odnaleźli chłopca i przekazali pod opiekę rodziców.

8-latek zaginął. Odnaleźli go policjanci na rowerach
Mieszkanka Wałbrzycha widząc policyjny patrol rowerowy poprosiła o pomoc w odnalezieniu jej 8-letniego syna, który jadąc na rowerze oddalił się w nieznanym kierunku w Szczawnie-Zdroju. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w patrol i po kilku minutach i przejechaniu kilkuset metrów na ul. Przyjaciół Żołnierza w Wałbrzychu zauważyli podróżującego rowerem chłopca. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych interwencja zakończyła się szczęśliwe i młody rowerzysta cały i zdrowy trafił pod opiekę rodziców.
 
Umundurowanie policjantów na rowerach  różni się od umundurowania policjantów, których możemy na co dzień spotkać w terenie - mają białe koszulki z napisem „Policja” z pagonami ze stopniami służbowymi oraz krótkie spodnie. W celach bezpieczeństwa, zamiast czapki z daszkiem, posiadają kaski rowerowe. Poza tymi różnicami, funkcjonariusze pełniący służbę na jednośladach są tak samo wyposażeni i uzbrojeni jak policjanci w patrolach pieszych czy zmotoryzowanych.
 
 
Zadaniem policyjnej grupy rowerowej jest patrolowanie miejsc, gdzie radiowóz nie może wjechać, a patrol pieszy dotrze nieco później. Najczęściej można ich spotkać na obszarach rekreacyjnych i turystycznych w parkach, na szlakach pieszych i rowerowych.
 
Oprócz działań prewencyjnych rowerowe patrole są wykorzystywane również w działaniach kryminalnych. Patrole rowerowe sprawdzają się bowiem w gęstej zabudowie, na osiedlach mieszkaniowych, gdzie trzeba szybko dotrzeć do zgłoszonych przypadków kradzieży czy pobić, a także w przypadku zgłoszenia zaginięcia osoby. Tam, gdzie liczy się każda minuta.

red
foto: policja
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Fliper (16 maja 2023 23:54)
To Policja jeździ analogami a zatłuszczone nieroby bez szkoły jeźdzą czyt. snują się na elektrykach bo im żyd kupił z publicznej kasy. To miasto to równia pochyła. Wielomilionowe inwestycje bez których można się obyć a brakuje na potrzebniejsze sprawy dla miasta by żyło się lepiej.
Podzamczanin (16 maja 2023 18:11)
Cytuję użytkownika: kl
Cytuję użytkownika: Poszukiwany,poszukiwana
Niepojęte! Jakież oni muszą mieć rowery wykrywające zaginionych! Sam pies bez roweru nic by nie zrobił.Myślę,że teraz bursztynowa komnatę znajdą.I złoty pociąg.
Kpisz ,bo nie Twoje?
Ale ze co kpi? Ze pies na rowerze? Widziałem już dziwniejsze rzeczy na tik toku.
kl (16 maja 2023 17:06)
Cytuję użytkownika: Poszukiwany,poszukiwana
Niepojęte! Jakież oni muszą mieć rowery wykrywające zaginionych! Sam pies bez roweru nic by nie zrobił.Myślę,że teraz bursztynowa komnatę znajdą.I złoty pociąg.
Kpisz ,bo nie Twoje?
Poszukiwany,poszukiwana (16 maja 2023 16:16)
Niepojęte! Jakież oni muszą mieć rowery wykrywające zaginionych! Sam pies bez roweru nic by nie zrobił.Myślę,że teraz bursztynowa komnatę znajdą.I złoty pociąg.
Prl (16 maja 2023 15:53)
W domu od ojca wyp*****l.
Gienek (16 maja 2023 15:48)
Sukces !Zaginął w metropolii szczawienskiej.

Dodaj komentarz

policja  |   walbrzych  |   8-latek  |   funkcjonariusze  |  

Wziął 3 tys. zł kredytu, teraz grozi mu 8 lat więzienia

Skrzyżowanie Niepodległości: Prezydent Wałbrzycha wysłał pismo, by...

Wałbrzych: Lewica przeciwko podwyżce ceny biletu z 4,00 zł na 5,60 zł

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij