Menu

Pomóżmy Tomkowi z Wałbrzycha

Tomasz Mikiciuk - mieszkaniec Wałbrzycha i podopieczny Fundacji Votum w wyniku udaru, musi walczyć o swoją sprawność. Kochający ojciec trójki dzieci jeszcze niedawno spełniał się zawodowo i cieszył się życiem. Cenił każdą chwilę z najbliższymi… Tymczasem teraz każdy dzień to ból i intensywna, kosztowna rehabilitacja.

Pomóżmy Tomkowi z Wałbrzycha
- 26 kwietnia, jak zawsze przed wyjściem do pracy, pożegnał się ze mną i ucałował naszą córkę na dobranoc. Około pierwszej w nocy dostałam telefon od kolegi męża, który poinformował mnie, że Tomka zabrało pogotowie ratunkowe. Gdy dodzwoniłam się do szpitala i usłyszałam, co się stało – zamarłam… Tomek przeszedł niedokrwienny udar mózgu. W jednej chwili zawalił się cały mój świat. Jak to możliwe, że młody, pełen energii i chęci do życia mężczyzna właśnie walczy o swoje życie? - relacjonuje żona Tomasza.
 
 
Od przebytego udaru niedługo minie rok. Tomasz mimo przeciwności losu podjął walkę o powrót do życia. Każda godzina pracy nad poprawą sprawności teraz procentuje. W końcu, po paru miesiącach widać pierwsze efekty pracy fizjoterapeutów. Jedno jest pewne - tylko kontynuacja rehabilitacji może dać szanse Tomkowi na powrót do samodzielności.
 
- Potrzeba tylko wiele samozaparcia, intensywnej rehabilitacji i pomocy najbliższych osób w codziennym funkcjonowaniu. U Tomasza znacznie poprawiła się wydolność, wiemy, że nas słyszy, próbuje się komunikować, samodzielnie trzyma głowę. Lekarze w najbliższym czasie podejmą próbę odłączenie od rurki tracheostomijnej. Może ktoś powiedzieć, że to niewiele... dla nas każdy nawet najmniejszy krok w stronę sprawności jest cudem! - informuje rodzina Tomasza.
 
 
Fundacja Votum, której Tomasz jest podopiecznym założyła zbiórkę na portalu siepomaga.pl, aby mógł gromadzić pieniądze na rehabilitację:
 
 
 
Tomasza można wesprzeć również poprzez wpłaty na jego subkonto:
 
 
Oraz dokonując przelewu na konto fundacji Votum:
32 1500 1067 1210 6008 3182 0000
z dopiskiem: Tomasz Mikiciuk
 
Fundacja założyła również internetowe konto na portalu FaniMani dla Tomasza Mikiciuka (link do profilu: https://fanimani.pl/fundacja-votum/tomaszmikiciuk/), które umożliwia przekazywanie części z zakupów internetowych na jego leczenie i rehabilitację.
 
opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

joanna (19 maja 2023 19:29)
Ludziom ,którzy piszą tutaj te komentarze rozlasowały się mózgi bez przebycia udaru. Debilizm sięga zenitu! Nieszczęście ludzkie traktują jak okazję do idiotycznych komentarzy nie na temat. A każdy na pewno praktykujący katolik. Nie chcecie-nie pomagajcie .A przy okazji- każdy może być na miejscu pana Tomasza. Może warto niektórym tego życzyć...
Ksiądz Proboszcz (19 maja 2023 12:05)
Cytuję użytkownika: Ja
Ludzie maluczcy skąd u was tyle nienawiści i jadu?
Biorą przykład z kościoła.
Ziom (18 maja 2023 8:02)
Setki milionów, a nawet miliardy idą na kościół i prywatne inwestycje partii rządzącej, a brakuje dla takich ludzi. Aż serce boli
Felek (18 maja 2023 6:47)
Cytuję użytkownika: o
Niech mu Obajtek pomoże. Kasiasty jest.
Oj miało się do szkoły pod górkę!Nauczyles się tylko pisać jedno zdanie i powtarzasz jak mantre.Na naukę nigdy nie jest za późno!Zamiast odwzorowywac literki ,naucz się czegoś więcej!
Ja (18 maja 2023 5:59)
Ludzie maluczcy skąd u was tyle nienawiści i jadu?
Jerzy Jacek Pilchowski (18 maja 2023 1:04)
Cytuję użytkownika: Do lemingokoków
Cytuję użytkownika: ***** *** i ich tępy elektorat
No, Pilchowski dawaj!!!
A Najwybitniejszy Lekarz Wałbrzycha, bo najlepiej opłacany, pomógł?
Chyba odniosłem pewnego rodzaju sukces. Patologicznie chciwi mężczyźni dostają trzepotania macicy gdy ktoś Szełemeja krytykuje.
o (17 maja 2023 21:08)
Niech mu Obajtek pomoże. Kasiasty jest.
Do lemingokoków (17 maja 2023 20:31)
Cytuję użytkownika: ***** *** i ich tępy elektorat
No, Pilchowski dawaj!!!
A Najwybitniejszy Lekarz Wałbrzycha, bo najlepiej opłacany, pomógł?
***** *** i ich tępy elektorat (17 maja 2023 20:12)
No, Pilchowski dawaj!!!

Dodaj komentarz

zbiórka  |   zrzutka  |   siepomaga  |   tomasz mikuciuk  |   charytatywnie  |  

SILENTlive zbiera na nową płytę. Pomożecie artystom z Wałbrzycha?

Uwaga !!! Zbiórka krwi. Spotykamy się przed Castoramą

Zebrali ponad 9 tys. zł. dla Nataszy. Zbiórka nadal trwa

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij