Menu

Sprawa przywrócenia dra Romana Szełemeja do pracy w Szpitalu znów na wokandzie

Świdnicki Sąd Okręgowy uchylił wyrok przywracający dra Romana Szełemeja (prezydenta Wałbrzycha) do pracy w wałbrzyskim  Szpitalu im. Sokołowskiego. Sprawa ma zostać ponownie rozpatrzona w sądzie pierwszej instancji. 

Sprawa przywrócenia  dra Romana Szełemeja do pracy w Szpitalu znów na wokandzie
W sierpniu 2021 roku z funkcji dyrektora placówki odwołano Mariolę Dudziak. Miesiąc później (we wrześniu 2021r.)  w trybie natychmiastowym zwolniono dra Romana Szełemej (zarazem prezydenta Wałbrzycha),  Dr Szełemejowi zarzucono naruszenie zasad regulaminu pracy przez niestosowanie się do czasu pracy. Po blisko roku zapadł wyrok. 

- Jest to oczywiście działanie o charakterze pewnej zemsty, odwetowym...  za to, że razem z dyrekcją (odwołaną dyr Mariolą Dudziak - red.) z wieloma osobami broniliśmy  i bronimy szpitala przed tym, aby nie stał się on szpitalem marginalizowanym. To wypowiedzenie złożono w trybie łamiącym procedury Kodeksu Pracy, oczywiście spotkamy się w sądzie. - zapowiadał prezydent Szełemej. 

I tak też stało się. Sprawa trafiła do sądu. Na początku sierpnia 2022 roku Sąd Rejonowy w Świdnicy przywrócił dra Szełemeja do pracy na poprzednio zajmowane stanowisko i na poprzednich warunkach. Dodatkowo przyznał od szpitala zapłatę blisko 27 tys. zł. tytułem kosztów procesu. 

Tym razem od wyroku odwołał się szpital. Szpital odwołał się od wyroku. Świdnicki Sąd Okręgowy uchylił  wyrok sądu pierwszej instancji przywracający dra Romana Szełemeja do pracy w szpitalu i nakazał ponowne rozpatrzenie sprawy. 

„Trudno mi zaakceptować takie postanowienie. Uważam wyrok I instancji za sprawiedliwy i słuszny. Batalia trwa".– napisał w oświadczeniu dla Gazety Wyborczej Roman Szełemej. 

Czytaj też:
Dudziak odwołana z funkcji dyrektora szpitala
Szełemej zwolniony ze szpitala
Dr Szełemej poszedł do sądu
Dr Szełemej wraca do pracy w szpitalu
Walka o szpital czy polityczna gra?

kb
foto: monter
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jerzy Jacek Pilchowski (19 maja 2023 12:39)
UM planuje podniesienie cen biletów na miejskie autobusy ma zostać podniesiona. Car wierzy bowiem, że "specjalna kasta" ne da mu zrobić krzywdy i w ostatecznym rozrachunku te dodatkowe pieniądze będą potrzebne na 10 milionów odszkodowania które Car ma zamiar dostać za "krzywdy moralne" powstałe w wyniku wywalenia go z pracy w szpitalu.
Ewidentnie (18 maja 2023 18:09)
Widać że coś tu jest nie tak z sądem. Sąd nie uznał winy Szełemeja, ale uchylił wyrok. Argumentując, że sąd jeszcze raz musi przejrzeć sprawę. REASUMUJĄC. 1 sąd nie dopatrzył się winy. 2 sąd też nie dopatrzył się winy przez rok czasu. Ale chce żeby jeszcze raz zobaczyć czy wyjdzie wina. Nie mając dowodów tej strasznej "" Zbrodni""" " ewidentnie widać, że coś chcą tutaj ugrać, zaszkodzić Szełemejowi.
RownoscDlaWszystkich (18 maja 2023 16:30)
Wolne sondy..... hahahah
analityk medyczny (18 maja 2023 14:11)
Tradycyjnie już głupie i żenujące
Jerzy Jacek Pilchowski (18 maja 2023 13:38)
Wiadomość o tym, że wałbrzyski Car przegrał w sądzie dotarła już podobno do Berlina, Moskwy i Jerozolimy. Świat jest tym wstrząśnięty i rozpoczęły się przygotowania międzynarodowej konferencji na temat stanu praworządności w Polsce.
Pamięć widzę selektywna (18 maja 2023 11:38)
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Cytuję użytkownika: siostra Ratched
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Cytuję użytkownika: Drwal
Cytuję użytkownika: Fliper
Pytanie kto normalny daje się badać i ufać diagnozie i tym bardziej nietafnie przepisanym lekom takiemu znachorowi co z doskoku prześpi w dyżurce nockę w szpitalu, a rano zmierzy temperaturę na ochodzie. Tym więksi idioci jeszcze płacą za prywatne wizyty w namiocie szamana na Klonowej.
Nawet :DUPKU; nie wiesz, co piszesz; ubliżasz CZŁOWIEKOWI, który jest wybitnym specjalistą,ale tobie się w łbie zakutym nie mieści, że są tacy; a ty,podpisuj się ;NIT;
Nikt przecież nie broni Carowi przyjmować prywatnie pacjentów. Powinien spróbować. Powinien policzyć ile brał za godzinę pracy w szpitalu, zmniejszyć to o 10% lub nawet 20%, i brać tyle od pacjentów. Jestem pewny, że aby wejść do jego gabinetu trzeba by czekać kilka godzin w kolejce. Przecież wszystkie lewe-libki w Wałbrzychu i okolicy wiedzą, że jest to w dalszym ciągu wybitny specjalista w zakresie kardiologii i błyszczących barierek.
Z tobą dziadersie widzę intelektualnie coraz gorzej. Jak w "Locie nad kukułczym gniazdem". Ale to zbyt finezyjne dla prostactwa, nie zrozumiesz
Przywołała pani wspomnienia. W Wałbrzychu, film ten wyświetlano po raz pierwszy w czasie Solidarności i miałem osobisty udział w tym aby do tego doprowadzić. Czerwoni nie chcieli na to pozwolić gdyż występująca w nim siostra Ratched jest osobą mającą totalitarne skłonności i wybranie przez panią tego pseudonimu dobrze chyba opisuje pni charakter. P.S. Poza tym zademonstrowana przez panią "instynktowna" niechęć gimbazy do dziadersów dobrze obrazuje wasze kompleksy. My po prostu jesteśmy jż dorośli i trudno jest nabrać nas na wasze dziecinne sztuczki.
Czy w emisji tego filmu współdziałałeś z przyjaciółmi z "S", których później wystawiłeś? Czy tego już nie pamiętasz?
A propos braku rozumu (18 maja 2023 9:48)
Cytuję użytkownika: scc
Cytuję użytkownika: xdxss
Cytuję użytkownika: ewfre
Cytuję użytkownika: buehehehehe
Cytuję użytkownika: xsdS
Cytuję użytkownika: Sądy pisowskie w akcji
Sąd PiSowski nie wykazał żadnej winy, na jakiej podstawie odebrał pracę ? Teraz sąd każe żeby jeszcze raz się przypatrzeć. Minęło tyle czasu chyba dwa lata.
ty się nie zajmuj sądami tylko spłacaj pożyczki bo bezdomnym zostaniesz twoja rola to kopanie ogrodów ,zbieranie śmieci , grabienie itp
To napisałem ja, fizol z rusztowania, któremu się uczyć nie chciało, ale wk**wia mnie, że wykształceni mają lepiej
wykształceni mają lepiej hahaahahaha tak 1 na 30 mają lepiej pod jakim względem mają lepiej
Pod każdym względem (trudne słowo dla rządzących i rozumiejących), debilu
sory ja ciebie nie obraziłem nieuku PO TVN z mózgu zrobił ci pusty łeb wy POwcy jesteście słynni z pustom głową jak wasze guru tusk,grocki,nowak,komorowaski debil na debilu i stąd ci ciężko w życiu bo głowa nie myśli tylko rozum a tego organu wam brakuje
Prawidłowo w Waszym języku powinno się napisać "Z PUSTOM GŁOWOM"
Jack Strong (18 maja 2023 7:56)
Cytuję użytkownika: Jan
Pazera kuta na cztery łapy...
Odpier...ol się od kuty.
Analityk miejski (18 maja 2023 6:51)
Nie sprawa "przywrócenia" do pracy, tylko sprawa WYWALENIA.Kolejny zabieg socjotechniczny umniejszający winę doktorka prezydencika.
Jan (18 maja 2023 5:57)
Pazera kuta na cztery łapy...
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

zdrowie  |   szpital  |   lekarz  |   Roman Szełemej  |   Szpital im. Sokołowskiego  |  

Co udało sie zrobić ? Prezydent podsumował 5-letnią kandencję

Badania tomograficzne nie są zagrożone - informuje szpital...

Co łączny Berlin, Paryż, Amsterdam i Wałbrzych? Centrum Wsparcia...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij