Menu

Policja odnalazła zaginioną 12-latkę

Wyszła z domu pozostawiając krótki list, z którego wynikało, że może zrobić sobie krzywdę. Mundurowi odnaleźli zaginioną 12-latkę.
 

Policja odnalazła zaginioną 12-latkę

Zaginięcie nastolatki zgłosiła jej matka we wtorek około godz. 18:00, gdy okazało się, że 12-latka wyszła z domu pozostawiając krótki list, z którego wynikało, że może zrobić sobie krzywdę.

Patrolujący rejon Walimia funkcjonariusze z drogówki na terenie pobliskiej miejscowości Olszyniec zauważył młodą dziewczynę wyglądem odpowiadającym opisowi przekazanemu przez dyżurnego. Nastolatka była wystraszona, zmarznięta i przemoczona. Policjanci potwierdzili, że była to zaginiona 12-latka, która nie potrafiła racjonalnie wyjaśnić swojego zachowania. Chwilę później dziewczynka została oddana pod opiekę mamy.

- W związku z tym zdarzeniem pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, także dzieci. Czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze, bez względu na wiek, możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod numerem telefonu 116 123 - tam uzyskamy profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo. - informje wałbrzyska policjia.

Gdzie szukać pomocy:

116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz.14.00-22.00

116 111 - Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu

800 108 108 - Bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz.14.00-20.00

121 212 - Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu

22 635 09 54 - Telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę, czwartek w godz. 17.00-20.00

kb
foto: KMP Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Moherowy Pisior (17 maja 2023 14:03)
Jak były prowadzone lekcje religii w jej klasie? Jak można było doprowadzić to dziecko do myśli samobójczych!!!
ogoniasty (17 maja 2023 12:38)
"Młodą dziewczynę"? Skąd wyście się urwali? Przecież to dziecko!
Afir (17 maja 2023 11:58)
Cytuję użytkownika: Wera
Świat się kończy.Dziecko ma myśli samobójcze.To wszystko przez pandemię i brak kontaktów z rówieśnikami.Telefony,laptopy to zaraza XXI wieku.Wystarczy spojrzeć chociażby w autobusach,nosy w telefonach,starzy i młodzi.idzie ulica słuchawki na uszach,gada,gestykuluje,jak idiotka.Gdyby tak zabrano im telefony,natychmiast rozkładać namioty i leczyć psychiatrycznej,bo w przychodnie za male,by mogłyby przyjąć psychicznie chorych.
W zupełności się zgadzam.
Kakaowy ministrant (17 maja 2023 11:55)
Wystraszona? Chyba własnej glupoty

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   zaginiona  |  

Złodziejka buszowała w damskich szatniach

Pobicie w centrum Wałbrzych - 16-latek trafił do szpitala...

Kolejne pobicie: 16-latkowie skopali rówieśnika

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij