Menu

Noc Muzeów w Starej Kopalni

Już w najbliższą sobotę 20 maja Wałbrzyskie instytucje i atrakcje zapraszają na wspólną Noc Muzeów. Sprawdzamy jakie atrakcje będą czekać na gości w Starej Kopalni.

Noc Muzeów w Starej Kopalni
Oprócz specjalnie przygotowanych tras turystycznych i eksploracji byłej kopalni węgla kamiennego, (a szykuje się tu również specjalnie przygotowana trasa) w akcję na terenie zakładu byłej kopalni włączają się Galeria Sztuki BWA i SOWA (Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności). 
 
Kilka tras zwiedzania po górniczych zakamarkach, kuratorskie oprowadzania po stałych wystawach „Podziemny świat – górnicza praca na przedwojennych fotografiach” oraz „Przetrwały ukryte w ziemi. Skarb groszy praskich i zabytki archeologiczne”. To tylko część z propozycji Starej Kopalni.
 
Za jedynie 1 złotówkę będzie można m.in. wziąć udział w Dziecięcej Nocnej Szychcie, a dorośli będą mogli zobaczyć cześć szybu Sobótka, który na co dzień nie jest udostępniony do zwiedzania. Po raz pierwszy do odwiedzenia swoich przestrzeni zaprosi Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWA.  Tam proponują animacje w ramach Międzynarodowego Dnia Światła. Oprócz doświadczeń na interaktywnych stanowiskach będzie można zaobserwować eksperymenty ze światłem i optyką.
 
 
Bilety dostępne są na stronie internetowej, aż każda trasa wymaga odrębnej wejściówki. Wejścia na trasy są limitowane, odbędą się w zależności od trasy co pół godziny lub o pełnych godzinach między 18, a 23. 
 
W industrialnych przestrzeniach zakładu górniczego swoją siedzibę ma również  przestrzeń dla wystaw artystycznych. Swoje drzwi podczas Nocy Muzeów otwiera również Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA. Dla odwiedzających, bezpłatnie dostępne będą „Lev Stern  - kopalnia złota” oraz „Kategorium - Jakość, realność, przeczeczenie, ograniczenie” - wystawy na terenie Starej Kopalni, oraz wystawa „Kontrasty” zainstalowana w galerii przy ul. Słowackiego w Śródmieściu. Pracownicy galerii na Noc Muzeów przygotowali jednak również coś specjalnego. Pokaz wypału ceramiki metodą RAKU przed budynkiem galerii Centrum Ceramiki Unikatowej w Starej Kopalni, oraz, tu ciekawostka muzyczna, set DJ’ski. Za sterami konsolety w przestrzeniach galerii w godzinach 18-22 stanie Rad74Nice.
 
opr.plr
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

stara kopalnia  |   noc muzeów  |   zwiedzanie  |   turystyka  |   muzea  |   historia  |   sztuka  |   bwa  |   sowa  |  

Od grudnia nowe połączenia z Jaworzyny do Głuszycy

Szlak 50-lecia Boguszowa-Gorc

Zamek Książ ratuje matryce z Fabryki Kristoff

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij