Menu

Będzie remont budynku przy ul. Kościelnej

Miasto rozstrzygnęło przetarg na remont i przebudowę budynku przy ul. Kościelnej 3A.

Będzie remont budynku przy ul. Kościelnej

- Budynek jest obiektem zabytkowym wpisanym do rejestru zabytków. Po remoncie powstanie tam 6 mieszkań komunalnych o powierzchniach użytkowych między 36 a 97 m2.  Inwestycja obejmuje także zagospodarowanie i ogrodzenie przyległego terenu. Budynek ogrzewany będzie przez kotłownię gazową wspomaganą pompami ciepła. Na dachu budynku zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne. - poinformował prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 

 

 

red
foto: fb Roman Szełemej
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jerzy Jacek Pilchowski (18 maja 2023 22:10)
Wygląda na to, że będziemy mieli następną kamienicę wyremontowaną z zastosowaniem sztuczki "na zabytek".
Fiutto (18 maja 2023 10:31)
Przy kościele to remontują dla klechy, tak to ADM cichutko siedzi, czeka aż wszystko zgnije i każe wyburzyć jak na Podgórzu...
Roman 500 000 (18 maja 2023 8:29)
Czarne chmury nad wałbrzyskim budżetem obywatelskim. Urzędnicy przyznają, że kilka projektów z ubiegłych lat już od tak dawna czeka na realizację, że nie będą realizowane. Inne muszą poczekać na lepsze czasy. Do dziś nie została podpisana żadna umowa z wykonawcami zaległych projektów. Jeszcze kilka miesięcy temu urzędnicy zapewniali, że choć w tym roku nie będą prowadzone nabory do nowej edycji, to 2023 rok przeznaczony będzie na realizację zaległych projektów WBO. Wszystko wskazuje na to, że w świecącej pustkami kasie miasta nawet na to nie ma pieniędzy. – Miasto funkcjonuje w sytuacji bardzo trudnej teraz, budżetowej, trzeba pamiętać, że to, co dzieje się na rynkach zewnętrznych, jak wygląda sytuacja z inflacją, jak wygląda ograniczenie wpływów samorządu, choćby z PiT–ów powoduje to, że my musimy każdą inwestycję oglądać, szacować, mierzyć. – powiedział Edward Szewczak, rzecznik wałbrzyskiego Urzędu Miasta. Pomimo zapewnień urzędników do dziś nie została podpisana żadna umowa na realizację zaległych projektów. Co więcej, już dziś wiadomo, że część zwycięskich projektów z lat ubiegłych w ogóle nie będzie zrealizowana.
Fliper (18 maja 2023 8:00)
Jaki będzie koszt remontu tej rudery?

Dodaj komentarz

szelemej  |   prezydent  |   walbrzych  |  

Chcesz pracować w Straży Pożarnej? Są wolne miejsca

Postęp prac przy ul. Kościelnej (FOTO)

5,5 tys. Ukraińców przyjechało do Wałbrzycha od początku wojny

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij