Menu

Zgłosił pobicie... którego nie było. Grozi mu 8 lat więzienia

Do 8 lat więzienia grozi 21-letniemu mieszkańcowi Wałbrzycha, za fałszywe zawiadomienie policji. Mężczyzna twierdził , że został pobity, pobicia jednak nie było.  Z pokrzywdzonego, młody mężczyzna stanie się więc podejrzanym w sprawie.

Zgłosił pobicie... którego nie było. Grozi mu 8 lat więzienia

- Policjanci wałbrzyskiej komendy otrzymali informacje o rozboju, do którego miało dojść przy ul. Noworudzkiej na osobie 21-latka. Sprawcą miał być znajomy zgłaszającego. - mówi komisarz Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.

Policjanci przyjęli zawiadomienie i rozpoczęli czynności. Zatrzymali mężczyznę, który miał pobić zgłaszającego. Jak się okazało... żadnego pobicia nie było.

- Wyszło na jaw, że nie powiedział on prawdy, gdyż jest skonfliktowany ze swoim znajomym, a do żadnego rozboju nie doszło. - mówi komisarz Marcin Świeży. - Zarzuty usłyszy zgłaszający, który odpowie przed sądem za zawiadomienie organu procesowego o popełnieniu przestępstwa, które nie miało miejsca.

Za fałszywe oskarżenie innej osoby, a także składanie fałszywych zeznań grozi mu do 8 lat więzienia.

kb
foto: K P Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Dzwoń po Papugę - Twój adwokat w Wałbrzychu (18 maja 2023 16:22)
Podstawowym błędem 21-latka było nie skorzystanie z artykułu 60 § 3 Kodeksu karnego - czyli mówiąc potocznym językiem instytucji małego świadka koronnego. Młody mężczyzna mógłby wtedy dowolnie pomawiać kogo mu ślina na język przyniesie bez żadnej odpowiedzialności karnej, co więcej dla prokuratury i sądu byłby wiarygodnym źródłem informacji na podstawie których można by osadzić w aresztach karanych pomówionego przez niego osoby. 21-latek jest jeszcze młody, to prawdopodobnie jego pierwszy wybryk, więc sąd będzie dla niego łaskawy stosując wobec niego środki jak ograniczenie wolności w formie prac społecznych, grzywnę lub wyrok w zawieszeniu. Jednak istnieją też sposoby by uniknąć kary, które mogę zastosować dla moich klientów. Zachęcam do skorzystania z moich usług adwokackich, zapraszam na fb i instragam. "Dzwoń po Papugę - Twój adwokat w Wałbrzychu"
Zależy kto (18 maja 2023 15:14)
Za fałszowanie kart pracy w szpitalu na Piaskowej to do ilu lat grozi?

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   pobicie  |  

Miał 2 promile. Zaatakował ochroniarza i próbował uciec taxi

Tam gdzie ukradł, tam został zatrzymany. Grozi mu 10 lat więzienia.

Poranek z promilami

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij