Menu

Połączą Wałbrzyski Ośrodek Kultury i Starą Kopalnię

Obniżenie kosztów administracyjnych, optymalizacja w zakresie zatrudnienia, lepsza organizacja działalności kulturalnej w mieście - to argumenty za połączeniem Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury i Starej Kopalni w jedną samorządową instytucję kultury o nazwie: Centrum Kultury Stara Kopalnia w Wałbrzychu.

Połączą Wałbrzyski Ośrodek Kultury i Starą Kopalnię
W uzasadnieniu czytamy: 
 
Zaproponowane połączenie przyczyni się do lepszego organizowania działalności kulturalnej w mieście, ułatwi zaspokojenie różnorodnych potrzeb społecznych, zwłaszcza w zakresie organizowania i realizacji różnych działań. Jest to także krok ku unowocześnieniu sektora kultury wmieście oraz lepszemu wykorzystaniu potencjału osób zatrudnionych dotychczas w obu instytucjach kultury – połączenie da większą siłę organizacyjną i merytoryczną bez uszczerbku w wykonywaniu dotychczasowych zadań.

Połączenie będzie miało pozytywny wpływ na racjonalizację wydatków ponoszonych przez Gminę Wałbrzych na działalność kulturalną oraz spowoduje zmniejszenie kosztów administracyjnych. Nastąpi ponadto centralizacja zarządzania zasobami ludzkimi, co przyczyni się do bardziej racjonalnego wykorzystania istniejącego potencjału obu instytucji.
 
Wśród pozytywnych skutków połączenia instytucji podano:
 
Finansowe
1.Możliwość aplikowania o środki zewnętrzne w ramach jednej instytucji, a tym samym możliwość łączenia zakresów zadań.
2.Realizacja jednego budżetu połączonej instytucji da niższe koszty operacyjne niż realizacja budżetu każdej instytucji z osobna (np. zamówienia materiałów, usług, napraw itp.).
3.Racjonalność wydatków przy niższych kosztach funkcjonowania (np. obniżenie kosztów administracyjnych).
 
 
 
Organizacyjno-kadrowe
1.Lepsze możliwości w zakresie planowania rocznej działalności dla połączonej instytucji (racjonalne i efektywne wykorzystanie zasobów oraz potencjału załogi).
2.Optymalizacja w zakresie zatrudnienia: dostępna większa liczba pracowników, możliwość rotacji pracowników w realizacji zadań (uzupełnianie i zastępowanie pracowników przy realizacji zadań, możliwość zmiany/modyfikacji zakresu obowiązków pracowników).
3.Lepsze wykorzystanie zasobów materialnych i merytorycznych obu instytucji oraz sprawniejsza, a przy tym łatwiejsza organizacja i zarządzanie instytucją.

Prawno-formalne
1.Uproszczona struktura organizacyjna w zakresie zarządzania (wspólny statut i regulamin organizacyjny, wspólna dokumentacja systemu kontroli zarządczej, wspólne regulaminy, zasady i procedury wewnętrzne, procesy archiwizacyjne).
2.Wspólna strona internetowa i biuletyn informacji publicznej.
3.Sprawniejszy nadzór i kontrola działalności.
 
Radni będą głosować już w czwartek, podczas Sesji Rady Miasta. 
 

kb
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Analityk miejski (22 maja 2023 11:53)
Połączcie ratusz z obiektem na Kleczkowskiej.Z pożytkiem dla mieszkańców.
Nika (22 maja 2023 11:13)
z tym zatrudnieniem ciekawe... znów oferty pracy będą wydawane pod stołem dla swoich? WOK od dekady nie szukał nowych pracowników, a jakimś cudem co niektórzy tam się pojawili, poza tym ta kulturalna stagnacja to dramat, nawet jak jest ktoś kreatywny i chciałby pracować w wałbrzyskiej kulturze (nie tylko WOK, ale też teatry, muzeum, Książ to zamknięte rewiry itd.) to nie ma na to najmniejszych szans, bo biorą swoich, tworzą sztuczne dla nich stanowiska albo zamieniają się stołkami - z jednego miejsca idą do drugiego choć ofert pracy nie ma...i nikt na to nie reaguje, nikt tego nie widzi, a wystarczy przejrzeć, kto gdzie pracuje i czym się wcześniej zajmował w innych instytucjach i nie tylko...
Misiek (22 maja 2023 10:02)
Redakcyjni ANALfabeci mają się dobrze....
Car Szelemej (22 maja 2023 9:59)
Oczywiscie gwarantowwana fucha dla mojego zioma 3 promile Buzarewicza. Zasluzony chlop nalezy mu sie. Na strefe ma iscv pracować jak zwyklyu leming, tylko dlatego ze mial 3 promile za kółkiem? Nie mozna swojego zostawic. Praca na lince to nie dla elit z PO.

Dodaj komentarz

stara kopalnia  |   wok  |   kultura  |   sztuka  |   rozrywka  |  

Podzamcze: wystawa fotograficzna i muzyka klasyczna

SILENTlive zbiera na nową płytę. Pomożecie artystom z Wałbrzycha?

Zamek Książ ratuje matryce z Fabryki Kristoff

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij