Koksownia zwiększy produkcję

W przyszłym roku Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze Victoria planują zakończenie dużej inwestycji budowy nowej baterii koksowniczej.

Jak informuje portal gospodarczy gornictwo.wnp.pl inwestycja warta jest ponad 130 milionów złotych. Dzięki niej powstanie już szósta bateria koksownicza. Każda z nich ma moc 100 tysięcy ton koksu rocznie. To oznacza, że dzięki nowej baterii produkcja w Victorii wzrośnie o 20%. Zwiększy się również zatrudnienie w zakładzie, choć nie podano jeszcze o ile etatów.
 
Obecnie akcjonariuszami zakładów są Towarzystwo Finansowe Silesia i Agencja Rozwoju Przemysłu, które odkupiły akcje od Jastrzębskiej Spółki Węglowej. To właśnie nowi właściciele naciskali na szybkie zakończenie inwestycji, która prowadzona jest od 2012 roku.
 
Firma produkuje koks odlewniczy głównie na potrzeby rynków zachodnich. W ubiegłym roku zakłady wypracowały 17 mln zł zysku netto.
 
opr: plr
foto: archiwum
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno