Menu

Trele Morele z nagrodą i zaproszeniem na opolski festiwal

Dziecięcy Teatr Trele Morele, działający w MBP-CK Filii nr 4 “Witold w Boguszowie-Gorcach, podbija festiwalowe sceny i właśnie zdobył 40 tą w swoim dorobku artystycznym nagrodę.

 

Trele Morele z nagrodą i zaproszeniem na opolski festiwal

Teatr Trele Morele narodził się w Boguszowie Gorcach w bibliotece 22 lata temu. Przez 20 lata  (była dwuletnia przerwa w działalności) z powodzeniem działa, bawi, wzrusza i promuje Boguszów-Gorce. Spektakle grupy, kierowanej przez Katarzynę Bernaś (reżyserkę teatru dziecięcego) od lat oklaskiwane są i doceniane nie tylko przez rodzimą widownię, ale również jurorów i festiwalową publiczność na ogólnopolskich scenach. 


W Jeleniej Górze odbyły się 21 Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne TEATRRRAŁKI. Wystąpiło 27 zespołów, zagrało 450 młodych aktorów z Polski, Czech i Ukrainy, w tym również TRELE MORELE, który brawurowo przedstawił spektakl pt. „Piraci”. To pełna humoru i zabawnych scen opowieść
 o podwórkowych łobuziakach, które mają „wszystkiego i wszystkich dość”, postanawiają więc zostać piratami i wypłynąć, w pełną przygód, podróż na sam koniec świata…

Festiwalową scenę z energią huraganu opanowali tytułowi piraci oraz straszni ludożercy, w których wcielili się: Zofia Bilakiewicz, Amelia Gwoździowska, Hanna Jakubowska, Pola Janiak, Michalina Jeleń, Oskar Kosiński, Antonina Kowalska, Szymon Olejniczak, Milena Przybył, Anna Rudzińska, Liwia Sobań, Dominik Stanicki, Jagoda Szczepańska, Franek Wieczorek i Martyna Witko - informue Teatr Trele Morele.

Jak podkreślają realizatorzy spektaklu, udział w festiwalu to była niezapomniana przygoda, artystyczna rywalizacja, szalona konkurencja, ale też wspaniała zabawa, warsztaty, nowe przyjaźnie, a wreszcie - radość ze zdobytej nagrody.

Jury nagradzając spektakl podkreślali, że „Piraci” w interpretacji Trele Morele: „To kwintesencja dziecięcego teatru. Energia, niekłamana dziecięca radość
z bycia na scenie i nietuzinkowe rozwiązania sceniczne.” 

Teatr oprócz II nagrody otrzymał również zaproszenie i kwalifikację do Ogólnopolskiego Forum Teatrów – Miniatury, który już połowie czerwca tego roku odbędzie się  w Opolu!


„Piraci":
reżyseria: Katarzyna Bernaś,
scenariusz: Elżbieta Gorzka Kmieć, p
rzygotowanie wokalne: Katarzyna Gotowała,
opracowanie muzyczne: Marek Dańczak,
opieka nad dziećmi: Weronika Kliszewska.opr. kb
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Teatr  |   terle morele  |   Boguszó∑ Gorce  |   po sąsiedzku  |  

Co słychać na Festiwalu Małych Prapremier? (FOTO)

Jedna osoba nie żyje - pożar w Kamiennej Górze

WSSE otwiera kolejne Lokalne Centrum Biznesu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij