Menu

Atrakcje Dni Wałbrzycha 2023

Już w najbliższy piątek startują Dni Wałbrzycha. Poznaliśmy już pełny program i atrakcje towarzyszące dwudniowemu świętu miasta. Między innymi po raz pierwszy odbędą się targi nieruchomości.

Atrakcje Dni Wałbrzycha 2023
Dni Wałbrzycha to przede wszystkim koncerty na placu eventowym w Starej Kopalni. Organizatorzy starali się zaprosić takich artystów, którzy zaspokoją gust zarówno młodszej, jak i nieco starszej publiczności.
 
- Zaczniemy w piątek o godzinie 18:00. Na scenie pojawi się DJ Markowy. To artysta hip-hopowy, b-boy i producent muzyczny. Tego dnia pojawi się również Feel. Grupa założona przez Piotra Kupichę, od lat ciesząca się dużą popularnością. W piątek również będzie Komodo. To grupa polskich DJ-ów i producentów muzycznych, koncertująca na całym świecie - zapowiada Joanna Kakuba, kierownik impresariatu Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.
 
 
W sobotę scena będzie należała przede wszystkim do wałbrzyszan i dzieciaków z okolic. Oprócz pokazów lokalnych grup artystycznych zaplanowano także finał konkursu "Wałbrzych ma Talent". Na zakończenie imprezy, ponownie zobaczymy koncerty gwiazd.
 
- Sara James to gwiazda, która pokazuje, że warto marzyć i brać udział w konkursach talentów. Podsumowaniem całego wieczoru będzie zespół Nullizmatyka - dodaje Joanna Kakuba.
 
- Pamiętajmy, że są to wyjątkowe dni, kiedy się jednoczymy i wszyscy mieszkańcy od najmłodszych do najstarszych bawią się wspólnie. Oferta przygotowana przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury jest bardzo atrakcyjna, a dodatkowo będziecie mieli państwo nową ofertę w postaci Targów Nieruchomości - mówi wiceprezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska.
 
 
Targi Nieruchomości to zupełnie nowa propozycja na pokazanie jak rozwija się rynek nieruchomości w Wałbrzychu i zarazem okazja, by zapoznać się z ofertami deweloperów.
 
 
- Wstęp na naszą imprezę jest całkowicie bezpłatny. Będzie można na przykład zaprojektować swoje mieszkanie od nowa, zobaczyć ofertę nowych mieszkań na rynku pierwotnym, a także po raz pierwszy porozmawiać z deweloperem, który realizuje swoją inwestycję przy ul. Ludowej - wymienia Arkadiusz Grudzień ze spółki InVałbrzych.
 
 
Targi nieruchomości zaplanowano na sobotę i niedzielę od godziny 10:00 do 17:00 w Sali Łańcuszkowej w Starej Kopalni. W piątek i sobotę Dniom Wałbrzycha towarzyszyć będzie także mini lunapark, który tym razem umiejscowiony będzie na górnym parkingu Starej Kopalni. Z tego powodu organizatorzy oprócz zachęcania do skorzystania z komunikacji miejskiej, przygotują nowe miejsca parkingowe dla kierowców.
 
- Wszyscy, którzy przyjadą na Starą Kopalnię samochodami, będą mogli zaparkować na tymczasowym parkingu wzdłuż ulicy Wysockiego po obu stronach na odcinku od hotelu Biały, do Ronda Tarnawskiego. Drugi parking będzie przygotowany na placu przy Carbo Julii. Proponujemy także skorzystać z placu parkingowego przy ul. Sikorskiego, który już w czasie trwania Dni Wałbrzycha będzie bezpłatny - mówi Jan Jędrasik, dyrektor Starej Kopalni.
 
 
Przygotowana zostanie także strefa gastronomiczna. W sobotę od 15:00 do 18:00 czynny będzie Punkt Adopcji Roślin. Swoje stanowiska będą miały wałbrzyskie instytucje kultury, które prowadzić będą zajęcia i warsztaty dla najmłodszych.
 
 
plr
foto: TV Wałbrzych / archiwum
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Strażnik (26 maja 2023 11:03)
Cytuję użytkownika: xsdS (22 maja 2023 21:16)
tęczowe ludziki z biedroniem na czele
Kościelny cwelu milcz. Masz zryty dzban przez tvp
Goldmann,, (25 maja 2023 17:35)
,,rewelacja,,,,dla ludu pracującego miast i wsi,,,,
Adonis (23 maja 2023 13:31)
Wole Zenka oraz Golców
ttt (23 maja 2023 9:01)
większe tłumy ciągnęły na złomiarnie gdy podawano preparat covidowy ale to było pokolenie 60+, przyrost naturalny w wałbrzychu -1400, a na najlepsze miejsce na zabawę dla rodzin wybiera się wybetonowany plac z przeciągiem i bez zieleni, bez ławek, bez klimatu, bez sensu . Promocja rupieciarni i tyle
Ogórek (23 maja 2023 7:56)
tzw.pan Robert niech zapłaci za wszystkie drzewa które nielegalnie wyciął
Czytelnik (23 maja 2023 7:26)
Kiedyś to były dni wałbrzycha a teraz popelina trzy dni było można się bawić i atrakcje lepsze całkiem inny klimat ja już od paru lat nie chodzę sztuczne dni a nie impreza takie kłodzko ma aż trzy dni zabawy da się, da się ten Wałbrzych ( to Mania całkiem pod upadła jak ta od Pawlaka) he he i raczej nie liczę na rewelacje bo to niby nowoczesny Wałbrzych nooo...
Igrzyska (23 maja 2023 7:06)
Noooo, na dniach Wałbrzycha ludzie z Sobięcina rzucą się na Pana Invalbrzych Grudnia i hurtowo wykupią wszystkie ( dwie) nieruchomości.Tymczasem pan Robert z Podzamcza nadal walczy ze Srulem o drogę dojazdową do działki naprzeciwko Lidla.Mimo gróźb i pogróżek z ratusza.
Johny radyjko (23 maja 2023 3:07)
...będzie należała do okolicznych dzieciaków. I tego się boję. 13 dzielnica wersja kids patus.
Dżordż (22 maja 2023 22:25)
Gdzie jest basen. Chcemy basen, dworzec PKS jak każde normalne miasto. A nie jakieś tylko wierze widokowe i inne gówna.
fdg (22 maja 2023 21:31)
wstęp to koszt 18 zł
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Dni Wałbrzycha  |   artyści  |   koncerty  |   stara kopalnia  |   feel  |   komodo  |   nullizmatyka  |   sara james  |  

Górniczy Dzień Dziecka (FOTO+VIDEO)

Milionowy gość do Starej Kopalni przyjechał z Rumunii

Czy wiedzieliście, że historia zespołu Feel zaczeła się od...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij