Menu

Świdniczanin na podium zawodów RCN

W ubiegłym tygodniu, na torze Nurburgring Nordschleife odbywała się 3. Runda zawodów RCN, której uczestnikiem jest 28-letni świdniczanin, Damian Lempart. Kierowca startujący w parze z Michałem Walczakiem-Makowieckim, zdobył 3. miejsce w klasie RS2A za kierownicą Mini Coopera S.

Świdniczanin na podium zawodów RCN
Weekend wyścigowy dla polskiego zespołu był niezwykle intensywny, zwłaszcza przez chaos związany z jednoczesną organizacją największego wyścigu endurance na świecie, jakim jest Nurburgring 24 Hours, który miał miejsce w zeszłą sobotę i niedzielę.
 
- To były najtrudniejsze zawody w moim życiu, niekoniecznie pod kątem samej jazdy czy rywalizacji, a bardziej walki z panującym chaosem. Na szczęście udało się wszystko ułożyć i zorganizować, by nie tyle co wystartować, a bardziej żeby nie mieć później problemów np. z serwisem podczas samego wyścigu. - mówi kierowca Damian Lempart.
 
 
 
- Po tym wszystkim, trzecie miejsce jest bardzo miłym wyróżnieniem, zwłaszcza że samochody  będące przed nami w klasie są poza naszym zasięgiem przez dwukrotnie większą moc. Jednak patrzymy bardziej pod kątem rocznej klasyfikacji, co jest dla nas priorytetem. Razem z Michałem mamy już prawo do ubiegania się o tzw. „Nordschleife Permit”, który dopuszcza nas do startów w najwyższej kategorii wyścigów na tym torze, włącznie ze startem w 24-godzinnym wyścigu w przyszłym roku, co jest naszym celem na sezon 2024. - informuje Damian Lempart.
 
Zaraz po zawodach, świdniczanina czeka kolejne wyzwanie, razem z debiutującym zespołem SPEC-CAR Racing. Kierowca w parze z Rafałem Gierasem, będzie walczyć o Mistrzostwo Polski Endurance na Torze Poznań za kierownicą nowego samochodu, jakim jest Cupra Leon TCR.
 
Najbliższe zawody w których uczestniczy Lempart odbywają się na Torze Poznań w dniach 26 i 27 maja, gdzie wstęp dla kibiców jest darmowy. 

red
foto: użyczone/ Kajetan Korzycki
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Mat (23 maja 2023 18:10)
Brawo

Dodaj komentarz

swidnica  |   kierowca  |   sport  |   wyscigi  |   damian  |   lempart  |  

Festiwal Rowerowy Aglomeracji Wałbrzyskiej

Minersi lepsi od Grizzlies

Wkrótce kolejne zmagania tenisistów na wózkach

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij