Menu

Spalony wrak stoi od kwietnia i nie można go usunąć

Mieszkańcy budynku przy ul. Reja 34 od muszą od 30 kwietnia oglądać spalony wrak. Przed ich bramą spłonął bus, ale nikt nie może go ot tak usunąć. 

Spalony wrak stoi od kwietnia i nie można go usunąć
- Pod naszymi oknami pachnie niczym spalona kiełbaska z majowego grilla, a budynek i okna wyglądają jak na wyżej załączonym obrazu. Ucierpiał też samochód sąsiadki, który stał jakieś 3 metry od busa. Do tego problemy z piecami od ogrzewania centralnego bo osmoliły się kominy. Niestety nikt nie chce ponieść za to odpowiedzialności i nikt nie jest w stanie nic z tym zrobić. Straż miejska zawiadomiona przybywa na miejsce i rozkładają ręce, policja też. Informują nas że właściciel pojazdu musiałby odholować tego zacnego busa na własny koszt, oni nic z tym nie mogą zrobić bo nie stoi na pasie ruchu i nie zawadza, wiec w dalszym ciągu straszy. Okna otworzyć się nie da bo zawiewa smrodem spalenizny i sadza do domu.  Szkło z pękniętych szyb, rozniesione na dużą odległość od busa wbiło się mojemu psu w łapę, przechodząc trzeba bardzo uważać. - informuje jedna z mieszkanek. 
 
 
 
Z informacji policji wynika, że bus spłonął z powodu zwarcia instalacji elektrycznej.
 
Wrak powinien być usunięty przez właściciela pojazdu. Co jeśli właściciel jest nieznany? Prawdopodobnie wspólnota mieszkaniowa będzie musiała usunąć go na własny koszt i ewentualnie domagać się zwrotów kosztu od właściciela. Jednak nie jst to takie proste, bo nikt nie może na własną rękę usunąć pojazdu, który do kogoś należy. Wrak nie znajduje się na drodze. Więc teoretycznie nie stwarza zagrożenia. 

red
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jano (24 maja 2023 21:47)
Może się spolicja zajmuje biedaszybami ktore są obok
Rick (24 maja 2023 13:38)
Cytuję użytkownika: Podzamczanin
A wystarczy ukraś blachy i pojazd bez blachy jest problemem policji ;-) Nie tam żebym namawiał. Mówię jak jest. Potem zgłoszenie że stoi toto bez rejestracji. Trzeba usunąć.
Z tymi radami to tam do siebie na wioche narkomanie
Marek (24 maja 2023 10:50)
Cytuję użytkownika: Jerzy Langaster
Morze właściciel czeka na odszkodowanie, a wszyscy go się czepiają. Takie są procedury. Będę się za was modlił.
Ty to za siebie się modl ze jestes taki glupi.
Jerzy (24 maja 2023 7:38)
Mieszkancy wykazali się naiwnoscia wierząc ze służby mundurowe im pomogą kiedy one są nastawione na robienie statystyk.
LoLoBoLo (24 maja 2023 7:05)
Cytuję użytkownika: Jerzy Langaster
Morze właściciel czeka na odszkodowanie, a wszyscy go się czepiają. Takie są procedury. Będę się za was modlił.
morze to on widzi jak pojedzie na wybrzeże
Jerzy Langaster (24 maja 2023 5:39)
Morze właściciel czeka na odszkodowanie, a wszyscy go się czepiają. Takie są procedury. Będę się za was modlił.
Podzamczanin (24 maja 2023 0:29)
A wystarczy ukraś blachy i pojazd bez blachy jest problemem policji ;-) Nie tam żebym namawiał. Mówię jak jest. Potem zgłoszenie że stoi toto bez rejestracji. Trzeba usunąć.
Ojciec dyrektor (23 maja 2023 22:09)
Jeśli to jest teren wspólnoty to zarządca występuje do policji o ustalenie właściciela na podstawie bezumownego korzystania z nieruchomości i od tej pory nalicza oplaty za parkowanie na podstawie ogólnie przyjętych stawek. Najlepiej mogli przeciez wypchać cichcem pojazd gdzie indziej. Lokatorzy byli glupi ze powiadomili służby zamiast sami zlikwidować problem.Ponadto nalezy im się odszkodowanie z oc sprawcy za zniszczenie rur kominowych.
alone (23 maja 2023 21:38)
Cytuję użytkownika: Prawnik
Przecież z tyłu auto ma blachy, więc wiadomo czyje to auto. Policja chyba była gdy prowadzona była akcja gaśniczą, więc chyba pytali czyje to auto się pali. Właściciela łatwo ustalić ! Jak nie to zabrać auto na parking policyjny i właściciel niech płaci.
Na parking policyjny holuje się samochody tylko procesowo. Tutaj nie ma podstawy żeby trafił na parking policyjny.
Leon (23 maja 2023 21:04)
Auto ma rejestrację, ustalić właściciela i nakazać mu w ciągu 30 dni zrobić porządek. Gdy to nie poskutkuje na jego koszt lawetę i na złom albo parking i niech stoi i właściciel niech płaci za parking.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

wrak  |   spalony  |   problem  |   mieszkancy  |   reja  |   policja  |   straz  |   miejska  |  

Wałbrzych: Bezużyteczny rozkład, tłok i psujące się autobusy

Dziki wracają do Wałbrzycha?

Dostaniesz się do szpitala albo nie. Autobusy jeżdżą ''jak chcą''

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij