Menu

Ośmiu zatrzymanych. Przestępcy trafili w ręce policji

Policja zatrzymała osiem poszukiwanych osób. Cztery z nich mają do odsiadki długie wyroki . Trzy kolejne posiedzą w celi od kilkunastu dni do kilku miesięcy, a jedna była poszukiwana przez prokuraturę. 

Ośmiu zatrzymanych. Przestępcy trafili w ręce policji
Pierwszy z zatrzymanych to 33-letni mężczyzna. Trafił w ręcej policji kiedy szedł ulicą Armii Krajowej. Okazało się, że był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Oławie. 
 
W tym samym czasie, policjanci pojechali do Świdnicy, gdzie zatrzymali 24-latka skazanego w ostatnich latach za serię przestępstw. Mężczyzna ma do odsiadki łącznie półtora roku za znieważenie funkcjonariusza publicznego, kierowanie gróźb karalnych  a także za uszkodzenie mienia, kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu oraz paserstwo.
 
Do kolejnego zatrzymania doszło w  Mieroszowie. Efektem akcji było zatrzymanie na pl. Niepodległości 28-latka, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu. Był poszukiwany za zniszczenie mienia i atak na uczestników zgromadzenia. Ma spędzić w więzieniu 1,5 roku.  
 
W ręce policjantów z Głuszycy, wpadła czwarta zatrzymana osoba. Tym razem 32-latek został zatrzymany  na terenie Jugowic. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna został skazany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu za kierowanie gróźb karalnych y i najbliższe 3 miesiące spędzi w więzieniu.
 
Nie minęła godzina, a w ręce pracujących policjantów  na jednej z klatek schodowych budynku przy ul. Miłosza na Piaskowej Górze wpadł 46-latek, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, a wyrokiemsądu powinien spędzić 15 dni w areszcie w związku z nieopłaconą grzywną.
 
 
Dzisiaj nad ranem policjanci udali na ul. Piętnastolecia w tej samej dzielnicy. Tam, w jednym z mieszkań, zatrzymali poszukiwanego listem gończym 39-latka, który wyrokiem Sądu Rejonowego w Wałbrzychu miał do odsiadki w więzieniu rok i dziewięć miesięcy za oszustwa.
 
Przed południem wałbrzyscy policjanci otrzymali sygnał, że w jednym z mieszkań w Walimiu może ukrywać się natomiast 22-letni wałbrzyszanin. Mężczyzna wyrokiem Sądu Rejonowego w Wałbrzychu spędzi teraz w więzieniu dwa lata za rozbój. 
 
W tym samym czasie policjanci atrzymali 23-letniego wałbrzyszanina. Mężczyzna nie stawił się do więzienia i ukrywał od dłuższego czasu, a wyrokiem sądu z 2019 roku miał do odsiadki cztery miesiące za handel narkotykami.
 
 
red
foto: policja
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Anna Maria Wesołowska (26 maja 2023 12:18)
Cytuję użytkownika: bossman
" 46-latek, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, a wyrokiem sądu powinien spędzić 15 dni w areszcie w związku z nieopłaconą grzywną". Kuzwa wyrok po wuju. Jakim trzeba być skretyniałym sędzią wydając taki wyrok?
Doskonaly wyrok, wsadzać nawet na 5 dni. Trzeba eliminować patologie.
bossman (25 maja 2023 7:48)
" 46-latek, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, a wyrokiem sądu powinien spędzić 15 dni w areszcie w związku z nieopłaconą grzywną". Kuzwa wyrok po wuju. Jakim trzeba być skretyniałym sędzią wydając taki wyrok?
Heniek (25 maja 2023 6:47)
Cytuję użytkownika: xsdS
od 20 lat do 40 lat młodzi głosują na PO poparcie w zakładach karnych to 78% dla PO
No,to fajny maja elektorat.Więźniowie,recydywa,cwaniacy i dawna służba w Policji,pozbawiona części emerytur,słusznie im zabranym.To towarzystwo idealne dla POmylencow!
xsdS (24 maja 2023 19:59)
od 20 lat do 40 lat młodzi głosują na PO poparcie w zakładach karnych to 78% dla PO

Dodaj komentarz

policja  |   poszukiwani  |   zatrzymani  |   w24  |   wtv  |   walbrzych  |  

Miał 2 promile. Zaatakował ochroniarza i próbował uciec taxi

Tam gdzie ukradł, tam został zatrzymany. Grozi mu 10 lat więzienia.

Poranek z promilami

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij