Menu

10 i 16-latek kradli alkohol

Ukradli 5 butelek alkoholu, kawę i napoje. Mimo, że jeden ze złodziei ma dopiero 10 lat a drugi 16 - kary nie unikną. 

 

10 i 16-latek kradli alkohol

Do kradzieży doszło w jednym ze sklepów z Ząbkowicach. 10 i 16-latek ukradli alkohol i produkty spożywcze o wartości 600 zł. 16-latek jako nieletni odpowie za czyn karalny,  drugi z chłopców dopiero za kilka miesięcy skończy 11 lat, odpowie więc za przejaw demoralizacji. Odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

- Odpowiedzialność za przejawy demoralizacji przed sądem rodzinnym ponoszą już małoletni w wieku od 10 lat, natomiast po skończeniu 13 odpowiadają za popełnione czyny karalne, czyli wykroczenia i przestępstwa. Postępowanie w sprawach nieletnich toczy się przed sądem rodzinnym, a nie karnym. Sąd zbiera wywiad środowiskowy, przeprowadza postępowanie dowodowe, przesłuchuje świadków oraz strony postępowania i podejmuje decyzję, jaki środek wychowawczy zastosować bądź czy zasadne jest skierowanie sprawcy do zakładu poprawczego. - przypomina 
asp. szt. Katarzyna Mazurek z ząbkowickiej policji. 

 

 

Ząbkowicka policja donosi też o pijanym 12-latku, którego zatrzymano niespełna miesiąc temu. Chłopak swoją przygodę z alkoholem zakończył w szpitalu. 

W ostatni weekend kwietnia do szpitala trafiły też dwie dziewczynki w wieku 12 i 13 lat. Powodem było zatrucie alkoholem, do zdarzenia doszło w Wągrowcu. Jak poinformował Dominik Zieliński z wągrowieckiej policji "jedną z 13-latek znaleziono przed domem, nie była w stanie się poruszać". 

W styczniu br. na SOR trafiła 14-latka, która miała... 2,5 promila.

kb
foto: Policja
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

www (25 maja 2023 21:52)
Cytuję użytkownika: Rick
Cytuję użytkownika: Kakaowy ministrant
14 latka. 2.5 promila i stado ogierów w dupie po pijaku
Coś o tym wiesz przecwelencu
a jak tysiące dorosłych polaków siada za kółko po pijaku to się k...wa nikt nie bulwersuje dzieci z poważnymi problemami i zaburzeniami sięgają po alkohol
Rick (25 maja 2023 8:07)
Cytuję użytkownika: Kakaowy ministrant
14 latka. 2.5 promila i stado ogierów w dupie po pijaku
Coś o tym wiesz przecwelencu
Kakaowy ministrant (25 maja 2023 7:53)
14 latka. 2.5 promila i stado ogierów w dupie po pijaku
Xyz (25 maja 2023 7:52)
Kiedyś wystarczył wp*****l od rodziców
Patologia społeczna (25 maja 2023 7:47)
Wychowanie zgodnie z postępowymi wytycznymi WHO.

Dodaj komentarz

112  |   po sąsiedzku  |   złodzieje  |   policja  |   Ząbkowice Śląskie  |  

Strzegom: Figura Maryi powieszona niczym wisielec na rusztowaniu

100 km/h przez miasto i prawo jazdy zatrzymane

Miał 2 promile. Zaatakował ochroniarza i próbował uciec taxi

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij