Menu

Sesja pełna podwyżek i likwidacja przedszkola

Podwyżka cen biletów autobusowych i w strefach płatnego parkowania - to wzbudzające najwięcej emocji uchwały, nad którymi dziś pochylą się radni Rady Miasta Wałbrzych. Wynik głosowania wydaje się raczej przesądzony. Radni będą też głosować odnośnie likwidacji przedszkola na Podgórzu. 

Sesja pełna podwyżek i likwidacja przedszkola

Bilet w wałbrzyskich autobusach miejskich podrożeje o 40 gr. i odpowiednio 20 gr. ulgowy - zakłada projekt uchwały. Projekt zakłada też likwidację zasady, że bilet jednorazowy czasowy, uprawnia do przejazdu na całej trasie przejazdu pojazdem, w którym bilet został skasowany i likwidację biletów socjalnych.

 

 

O 40 gr podrożeje też godzina parkowania w I strefie płatnych parkingów w Wałbrzychu.

Sporo kontrowersji wzbudza też likwidacja przedszkola przy ul. Mącznej na Podgórzu. 

Sesja Rady Miasta Wałbrzycha rozpocznie się dziś o godzinie 10-tej.

Czytaj też:
O ile podrożeją bilety autobusowe w Wałbrzychu ?
Płatne parkingi znów będą droższe. O ile ?

kb
foto: walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Sort pozwala, więc PO-jeby ich doją. (25 maja 2023 11:43)
Która to podwyzka w ciagu ostatniego roku? Ceny biletów wieksze jak w Warszawie a standard gorszy jak na Bialorusi. Pamietacie podwayzki biletów, które miały isc na klimatyzacje w autobusach i linie nocne? No... teraz wina inflacji, a nie złodziejstwa Cara i jego PO-jebanych... to wiecie ile znacza obietnice PO-jebanych BezRadni nie sa po to by cokolwiek dyskutowac czy kontrolowac, tylko realizowac zlodziejskie plany cara. Patrzcie na taką Glapinska, zaglosowala jak Car przeciw swoim wyborcom, ktorzy go wybrali i mial ich reprezentowac i jak mu sie to oplacilo? Dostal miejsce na liscie Szelemeja, Ma 2 fuchy w tym jedna w AquaZdroju, dodatkowo wygral 3 projekty w budzecie partycypacyjnym. Normlany czlowiek nawet projektu nie moze zlozyc, bo nie przyjma. W Wałbrzychu powodzi sie sprzedajnym dziwkom bez honoru. PS. Ile rocznie kosztuje nas mieszkancow rada miejska, ktora nie spelnia swojej roli, czyli kontroli Cara w tej dyktaturze?
Sensownie (25 maja 2023 11:05)
Cytuję użytkownika: Ja PIS
Zagłosuje na pis. Tylko dlatego że cała ta śmietanka wcześniejszą już rządziła. Nie było dobrze. Teraz jest dobrze? Zanim odpowiecie ,powiedzcie coś w temacie zarzutów że pis rozdaje a zaraz zabierze gdzie indziej,że państwo zaraz jebnie jako bankrut(dlug). To jak to jest. Sensowne odpowiedzi.
Wzrost PKB w czasie rzadów PIS to jakies ponad 11%, caloej UE 2%. TO skala rozwoju kraju na tle innych poanstw UE. Bankruta to masz w Walbrzychu dlug miasta jest wiekszy niz roczny dochod. Panstwo ma zadluzenie w granicach konstytucyjnych nie moze przekroczyć 55% rocznych dochodow i tak jest. Wiekszy dług do PKB maja Niemcy i francje. jesli ktos ma bankrutowac to wlasnie oni. PIS rozdaje kase i obniza podatki. Inwestuje w Polske. PO inwestowala w Berlin.
Car Szelemej (25 maja 2023 11:00)
To na ch*j nam Szelemej i rada miejska, ktora kosztuje nas setki tyiecy miesiecznie, skoro to Kaczor tu podwyzki nam narzuca, a PO-jebany Szelemej i rada miejska nas nie broni przed podwyzkami PISu? Skoro sa bezuzyteczni, nie potrafia nas obronic przed podwyzkami PISu, to niech wypierdalaja. Za co setki tysiecy miesiecznie z naszych podatkow biora?
Jerzy Jacek Pilchowski (25 maja 2023 10:57)
Cytuję użytkownika: Tadek
To jest bezczelność i arogancja tylko 1 człowieka, którego nikomu nie chce się powstrzymać.Na oczach prawie 100 000 ludzi rujnuje miasto, na zasadzie pudrowania parkami gówna.To tradycyjne działanie platfusów: zwijanie państwa, gospodarki czego mamy tutaj lokalny przykład.Dla równowagi podwyżki dla siebie i klakierów.Tworzenie sztucznych, kosztownych stołków dla kumpli.Pan J.Szymanczak,Luteńko i J.Ludziak wielokrotnie obnażali ten układ.Wykorzystajcie wreszcie tą wiedzę przy urnach.Wowczas nawet festyniarki będą zmuszone usiąść za biurkiem za 4200 brutto.
OK ale proszę dodać do tego bezmyślność wielu ludzi którzy na niego głosowali.
Ola (25 maja 2023 10:25)
Cytuję użytkownika: Maria
Ile jadu jest w tych wypowiedziach!!!. Przypominam , że Prezydent nie jest władzą jednoosobową. Wszystkie decyzję podejmowane są przez wybranych przez mieszkańców radnych. To oni decydują o zatwierd,eniu lub odrzuceniu danej uchwały.
Niestety, prezydent w tym mieście stanowi władzę jednoosobową. Rada miasta poza dwoma osobami to jego klakierzy wybierani jako tzw. "drużyna Szełemeja"
analityk medyczny (25 maja 2023 9:59)
Skąd mam wiedzieć ile w rzeczywistości będzie trwał przejazd na danej trasie autobusu ? Nie mam srajfona, jestem starej daty. Takie linie jak : A, 8, 12, 2, 15 i pewnie kilka innych są długie i te 30 minut nie wystarczy ? A co w sytuacji, gdy będzie jakieś utrudnienie w ruchu nawet na krótkiej linii i okaże się, że zamiast np. 25 minut, przejazd wydłuży się do 35 minut ?
buehehehehe (25 maja 2023 9:55)
Cytuję użytkownika: Maria
Ile jadu jest w tych wypowiedziach!!!. Przypominam , że Prezydent nie jest władzą jednoosobową. Wszystkie decyzję podejmowane są przez wybranych przez mieszkańców radnych. To oni decydują o zatwierd,eniu lub odrzuceniu danej uchwały.
Te wszystkie "wypowiedzi" pisze sfrustrowany, bezrobotny jeden dureń
tuJa (25 maja 2023 9:54)
Bilety podrożeją o 120%. Bilet godzinny kosztował 4 zł, połowa tego bilet półgodzinny kosztuje 4,40 zł. Proponuję aby radni uchwalili ,że dostają 40% swojej diety co drugi raz. Uderzenie w najuboższych i ekologię. Komu, kto ma samochód będzie opłacało jeździć autobusem?
Maria (25 maja 2023 9:44)
Ile jadu jest w tych wypowiedziach!!!. Przypominam , że Prezydent nie jest władzą jednoosobową. Wszystkie decyzję podejmowane są przez wybranych przez mieszkańców radnych. To oni decydują o zatwierd,eniu lub odrzuceniu danej uchwały.
www (25 maja 2023 9:33)
Niechaj nam żyje GosPOdarz domu.Nie da on krzywdy zrobić nikomu (oczywiście z PO).Wszystkim POmoże o każdej POrze o mój Boże. Warto śpiewać ten refren do skutku
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Wałbrzych: zmiany w rozkładzie jazdy autobusów miejskich

Ciasno przy wałbrzyskich cmentarzach

Komunikacja miejska: utrudnienia na Piaskowej Górze

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij