Menu

Dziś policja obserwuje motocyklistów

Mamy wiosenną pogodę, a to oznacza, że na drogach możemy się spodziewać większej ilości motocyklistów. Użytkownicy tego środka komunikacji muszą jednak pamiętać o bezpieczeństwie, gdyż są w pewien sposób niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, a w trakcie zdarzenia nie trudno u nich o poważne obrażenia ciała. Dlatego też wałbrzyscy policjanci dzisiaj od godzin porannych prowadzą działania prewencyjno-kontrolne pn. „Motocyklista”. Przy okazji tej akcji przypominają pasjonatom jednośladów również o najważniejszych przepisach Kodeksu drogowego.

Dziś policja obserwuje motocyklistów
Policjanci przypominają, że kierujący motocyklem lub osoba przewożona takim pojazdem są obowiązani używać w czasie jazdy kasków ochronnych odpowiadających właściwym warunkom technicznym, chyba że motocykl fabrycznie wyposażonych jest w pasy bezpieczeństwa. Pamiętajmy także o obowiązku przewożenia na miejscu pasażera osoby trzeźwej. Uwaga! Za złamanie przepisu można zostać ukaranym mandatem karnym w kwocie 500 złotych. Pamiętajmy jednak, że nie dotyczy to motocykla z wózkiem bocznym. Użytkownicy jednośladów powinni także pamiętać o przestrzeganiu dozwolonej prędkości oraz o wyprzedzaniu innych pojazdów w miejscach do tego dozwolonych.
 
 
- Apelujemy po raz kolejny również do użytkowników samochodów, aby przy włączaniu się do ruchu, zmianie pasa ruchu oraz kierunku jazdy zawsze zachowali ostrożność i za każdym razem spoglądali w lusterka wsteczne. Motocykl może przecież nadjechać w każdym momencie. Obu stronom przypominamy, że każdy kierujący ma obowiązek korzystać z zapisanej w Kodeksie drogowym zasady ograniczonego zaufania - mówi kom. Marcin Świeży, oficer prasowy KMP w Wałbrzychu.
 
opr.plr
foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Podzamczanin (26 maja 2023 4:34)
Cytuję użytkownika: analityk medyczny
A kiedy w końcu prywatna firma ochroniarska policyjka weźmie się za hulajnogi i rowery ? Jeżdżą po chodnikach, na chama wjeżdżają na przejścia dla pieszych bezpośrednio przed nadjeżdżający samochód. Nie mają oświetlenia, lusterek wstecznych, rozmawiają przez telefony w trakcie jazdy. A NAJGORSZE, ŻE NIE MAJĄ OC. Jak uszkodzą czyjś samochód to tylko pozew cywilny o ile uda się ustalić dane sprawcy, bo przecież nie mają numerów rejestracyjnych.
Dlatego się nie biorą. Mała sciagliwosc Mandat też niski. A tu można poszalec
Pan (25 maja 2023 12:03)
Może by tak sprawdzić kto szalejena kladach pod Chelmcem.Straż leśna,czy szalencza jazda_dzbanów.?
analityk medyczny (25 maja 2023 11:32)
A kiedy w końcu prywatna firma ochroniarska policyjka weźmie się za hulajnogi i rowery ? Jeżdżą po chodnikach, na chama wjeżdżają na przejścia dla pieszych bezpośrednio przed nadjeżdżający samochód. Nie mają oświetlenia, lusterek wstecznych, rozmawiają przez telefony w trakcie jazdy. A NAJGORSZE, ŻE NIE MAJĄ OC. Jak uszkodzą czyjś samochód to tylko pozew cywilny o ile uda się ustalić dane sprawcy, bo przecież nie mają numerów rejestracyjnych.
Roman 500 000 (25 maja 2023 9:24)
Obserwujcie waszych radnych miejskich jak wykonują rozkazy szelemeja.Bedzie super! Raptem 2 podwyżki. A mogło podrożeć wszystko.

Dodaj komentarz

policja  |   112  |   drogówka  |   motocykliści  |   drogi  |  

Mamy szybkiego komendanta

Warsztaty ''Bezpieczny Senior''

Wałbrzych: miał ponad 1,5 kg. marihuany

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij