Menu

Likwdują przedzkole na Podgórzu

Zwyciężyła demografia i ekonomia. Przedszkole Samorządowe nr 4 na Podgórzu zostanie zliwkidowane.

 

Likwdują przedzkole na Podgórzu

Za likwidacja placówki było 19 radnych, 2 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Placówka przegrywa z demografią i ekonomią.

Demografia

W ostatnich dwóch latach liczba 3-latków idących do przedszkola zmniejszyła się o 100 dzieci. W wałbrzyskich przedszkolach samorządowych wciąż są jeszcze miejsca.

Problemem może być jedynie sytuacja, że dziecko nie zostało przyjęte do przedszkola, do którego chcieli zapisać go rodzice, jednak jak zapewnia kierownik Biura Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Wałbrzychu, Anna Elżbieciak-Stec, z pewnością znajdzie miejsce w innym przedszkolu samorządowym.

Uzyskano też pozytywna opinię Dolnośląskiego Kuratorium w sprawie likwidacji placówki.

Ekonomia

Przedszkole działa w systemie 5-godzinnym, realizowana jest podstawa programowa i nie ma możliwości prowadzenia zajęć dodatkowych.

- Budżet przedszkola i wszystkie jego wydatki to jest 3-krotność dotacji (subwencji), którą dostaliśmy w ubiegłym roku — mówiła w lutym br. kierownik Biura Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Wałbrzychu.

Jak informowano, nie ma też możliwości zmodernizowania budynku przedszkola, by dostosować go do obowiązujących standardów.

- Budynek, jego struktura architektoniczna nie pozwala nam na zaproponowanie tam takiej samej jakości usług przedszkolnych, jakie proponujemy w innych przedszkolach — mówiła wiceprezydent Wałbrzycha, Sylwia Bielawska.

Likwidacji placówki nie wynika ze złej oceny pracowników, co wielokrotnie podkreślano podczas dzisiejszej sesji.

- Bardzo wysoko oceniamy prace kadr tego przedszkola, wszystko, co robili przez lata — mówiła wiceprezydent Wałbrzycha.

Do którego przedszkola trafią dzieci ?

Z miejscami w przedszkolach w Wałbrzychu nie ma problemu, jak informuje magistrat, wciąż są jeszcze wolne miejsca. Po likwidacji przedszkola na Podgórzu część dzieci trafi do Zespołu Szkolno — Przedszkolnego przy ul. Limanowskiego, część do Zespołu Szkolno — Przedszkolnego nr 8.Czytaj też:
Podgórze: przedszkole do likwidacji
Nowe przedszkole na Podgórzu

kb
foto:
google maps
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Milena (27 maja 2023 7:35)
Szkoda. A było tak fajnie. Moje dzieci tam sie wychowywał w tym przedzszkolu . Bardzo fajne Panie. No cóż szkoda . Najlepiej wszystko pozamykać w tym Wałbrzychu ????
rrr (25 maja 2023 15:18)
Może likwidują na wszelki wypadek aby nie było drugiego pato-przedszkola, przecież dzielnica ma reputacje
olo (25 maja 2023 14:00)
Cały Szełemej ZLIKWIDOWAĆ !!
Dorota (25 maja 2023 13:49)
Obiekt niczego sobie,co tam powstanie kolejny twór?

Dodaj komentarz

Głuszyca: 190 miejsc w przedszkolu

Podwyżki w wałbrzyskich przedszkolach

Policjanci odwiedzili przedszkole i rozmawiali o bezpieczeństwie

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij