Menu

Jazz nie tylko nad Odrą, ale też w Głuszycy i Wałbrzychu

Marcin Pater Trio, Chojnacki/Miguła Contemplations, Tomasz Wendt Quartet oraz Zbigniew Lewandowski Quintet wystąpią w Głuszycy i Wałbrzychu w ramach nowego cyklu Jazz Nie tylko nad Odrą 2023.

Jazz nie tylko nad Odrą, ale też w Głuszycy i Wałbrzychu

10 czerwca w Centrum Kultury w Głuszycy o godz. 18.00 odbędzie się koncert Chojnacki/Miguła Contemplations. Zespół założony przez trębacza Jana Chojnackiego i pianistę Filipa Migułę zdobył m.in. Grand Prix w konkursie „Powiew Młodego Jazzu” na XIX Krokus Jazz Festival oraz Nagrodę Specjalną w “Konkursie na Indywidualność Jazzową” na 56. Międzynarodowym Festiwalu „Jazz nad Odrą” we Wrocławiu. W wykonaniu zespołu usłyszymy jazz inspirowany muzyką świata z płyty „Contemplations”.

 22  września odbędzie się również koncert w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. Usłyszymy najnowszą, polsko-amerykańską odsłonę kwintetu Zbigniewa Lewandowskiego. „Levandek” – prawdziwa legenda polskiej sceny jazzowej, jeden z najlepszych perkusistów jazzowych w kraju, który w tym roku muzycznie świętuje jubileusz 50-lecia pracy artystycznej, zaprosi nas na muzyczną ucztę wspólnie z artystami związanymi z Wrocławiem oraz z nowojorskim gitarzystą Kennym Carrem.

 

 

red
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

koncert  |   jazz  |   muzyka  |   scena  |   jazzmani  |   quartet  |   gluszyca  |   rozrywka  |   wydarzenia  |   news  |   walbrzych24  |   wtv  |  

Dni Podzamcza - Festiwal Zabawy z okazji Dnia Dziecka (FOTO+VIDEO)

Program Festiwalu Twórczej Wyobraźni 2023

Gość Dnia - Łukasz Kożuch

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij