Menu

Seniorka oddała oszustom 40 tys. zł.

Była przekonana, że jest w niebezpieczeństwie, a rozmówcy podający się za policjanta i prokuratora chcą jej pomóc w zabezpieczeniu należących do niej 40 tys. złotych. 78-latka pieniądze straciła oddajc je oszustom.

Seniorka oddała oszustom 40 tys. zł.

Oszuści nie odpuszczają. Tym razem ich ofiarą padła 78-letnia seniorka z Wałbrzycha. W czwartek po godzinie 14:00 do kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta i poinformował, że na poczcie wydawane są fałszywe pieniądze i jeżeli takie posiada to powinna przekazać policjantom, by sprawdzili czy nie są one podrobione. Informację potwierdził kobiecie chwilę później w rozmowie kolejny mężczyzna podający się za prokuratora. Kazał jej oddać gotówkę kobiecie, która przyjdzie ją odebrać.

- Seniorka przyznała, że dużą część oszczędności przechowuje w domu i zgodziła się je przekazać funkcjonariuszom. Starsza pani postąpiła zgodnie z instrukcją i spakowała wszystko co miała, czyli ponad 40 tysięcy złotych. Pokrzywdzona była przekonana, że w ten sposób ochroni swoje pieniądze. Niestety tak się nie stało. - mówi komisarz Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.

Pamiętajmy, by przekazać poniższe informacje seniorom: 

- policjanci nigdy nie zadzwonią z informacją o prowadzonej akcji ani nie poproszą o przekazanie pieniędzy, przelanie ich na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu.
- jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust. Natychmiast się rozłącz i zawiadom policję.
- bądź czujny w kontaktach z nieznajomymi i pod żadnym pozorem nie przekazuj im pieniędzy.
- słysząc w słuchawce prośbę o finansową pomoc, rozłącz się i sam zadzwoń do tej osoby, aby zweryfikować tę informację.
- kieruj się rozsądkiem przy podejmowaniu wszelkich decyzji finansowych.

Apelujemy również do bliskich osób starszych — zadbajcie o bezpieczeństwo seniorów. Powiedzcie im o zagrożeniach, wyczulcie na opisywane przestępcze techniki, z których korzystają oszuści. Porozmawiajcie ze swoimi rodzicami bądź dziadkami o zagrożeniach.

kb
foto: ilustracyjne (policja)
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

MARDOR (29 maja 2023 12:12)
I taka "starsza pani" ma prawa wyborcze ... Na każdym kroku ostrzeżenia o wyłudzeniach, nie dociera !
Radek (28 maja 2023 10:12)
Ludzie wyjeżdżajcie z tego miasta. Tutaj pełno oszustów i biedy. W Niemczech od października minimalna pensja krajowa wynosi po przeliczeniu na polskie 9000 PLN bez potraceń. Praca jest w różnych branżach. Uczcie się chociaż fundamentalnych podstaw języka. A nawet dla osób bez znajomości języka jest praca. Warto się nad tym zastanowić.
Anon (27 maja 2023 15:48)
Cytuję użytkownika: Szach i mat
Ja się tak zawsze zastanawiam jak to w tym kraju jest. Emeryci i renciści wiecznie płaczą że im pieniędzy nie wystarcza na leki, mieszkanie, itp. Tyle tylko, że ciągle się słyszy że ich ktoś okradł na taką kasę.
Może dlatego że nie każdy jest biedakiem ?
Dopóki jesteś w platformie... (26 maja 2023 19:18)
Dlaczego policja nikogo nie zatrzymała? Przypadek?Buhahaha!!!
Alleluja (26 maja 2023 19:13)
Cytuję użytkownika: Fliper
Cytuję użytkownika: W TV mówili że
Platforma zaczyna zbierać fundusze na kampanię.
Bo nie ukradli jak twoje pisiory czopku
Czopku to ty synu księdza.
Fliper (26 maja 2023 18:02)
Cytuję użytkownika: W TV mówili że
Platforma zaczyna zbierać fundusze na kampanię.
Bo nie ukradli jak twoje pisiory czopku
W TV mówili że (26 maja 2023 15:19)
Platforma zaczyna zbierać fundusze na kampanię.
Jk (26 maja 2023 15:06)
Emeryci mają Chyba dlatego że to oszczędności z całego życia dlatego mają TAK POMYSL ZANIM TAK NAPISZESZ !!!
Szach i mat (26 maja 2023 13:56)
Ja się tak zawsze zastanawiam jak to w tym kraju jest. Emeryci i renciści wiecznie płaczą że im pieniędzy nie wystarcza na leki, mieszkanie, itp. Tyle tylko, że ciągle się słyszy że ich ktoś okradł na taką kasę.
DJ2023 (26 maja 2023 12:32)
Ząb za ząb oko za oko !

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   złodziej  |   oszustwo  |  

Strzegom: Figura Maryi powieszona niczym wisielec na rusztowaniu

100 km/h przez miasto i prawo jazdy zatrzymane

Miał 2 promile. Zaatakował ochroniarza i próbował uciec taxi

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij