Menu

Najlepsi fryzjerzy na Dolnym Śląsku

Młodzi adepci fryzjerstwa spotkali się na XII Dolnośląskim Konkursie Fryzjerskim organizowanym przez Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Wałbrzychu. Uczestnicy mogli popuścić wodze fantazji i stworzyć naprawdę unikatowe fryzury.

Najlepsi fryzjerzy na Dolnym Śląsku
Fryzjerstwo jest jednym z głównych kierunków edukacji w Rzemieślniczej Szkole Branżowej I stopnia im. S. Palucha w Wałbrzychu. Aby pobudzić kreatywność uczniów i pozwolić im porównać swoje umiejętności z rówieśnikami od lat organizuje się konkurs i zaprasza do udziału młodzież z Dolnego Śląska, a także z Czech.
 
- Konkurs ma za zadanie zaznajomić naszych uczniów z różnego rodzaju technikami fryzjerskimi i przyzwyczaić do tego typu rywalizacji. W zawodzie fryzjerskim trzeba się uczyć przez całe życie. Techniki zmieniają się z roku na rok, podobnie jak stosowane preparaty. Staramy się, by uczniowie byli na bieżąco z fryzurami, trendami i produktami, które pomagają w codziennej pracy - mówi Janusz Molenda, Starszy Cechu w Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Wałbrzychu.
 
 
Zmagania oceniał między innymi zawodowy fryzjer i szkoleniowiec Łukasz Pustułka, który stwierdził, że poziom zmagań jest bardzo wysoki.
 
- Widać tu bardzo duży potencjał. Nie przypuszczałem, że będzie tu tak dużo bardzo ambitnych fryzjerów. Patrząc na te wszystkie prace, sam poniekąd czuję się zainspirowany niektórymi fryzurami. Oceniamy tu zarówno ubiór, fryzurę, jak i makijaż. Osobiście uważam, że najlepiej jak praca jest wykonana na żywej osobie, ale nie dyskwalifikujemy osób, które pracują na manekinach, ale na przyszłość wolałbym, żeby konkurs odbywał się na żywych modelach - twierdzi Łukasz Pustułka, fryzjer, edukator marki Alter Ego.
 
 
 
Jakie rady ma zawodowiec dla adeptów, którzy dopiero wchodzą w świat fryzjerstwa, a wkrótce po zakończeniu edukacji będą musieli odnaleźć się na rynku pracy?
 
- Przede wszystkim powinni stawiać na samorozwój. Nie patrzeć na początku na szybkość swojej pracy. Powinni wykorzystywać jak najwięcej elementów do swojej pracy i ciągle się doskonalić. Jest ku temu wiele możliwości, media społecznościowe, szkolenia i trzeba na to stawiać - dodaje Łukasz Pustułka.
 
 
Najlepsza w konkursie okazała się Karolina Buda z Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Curie w Oleśnicy. Drugie miejsce zajęła Anastazja Kanicka z Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonych Europy w Polkowicach. Na trzecim miejscu uplasowała się Noemi Billone z Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Curie w Oleśnicy.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

DJ2023 (27 maja 2023 8:02)
Gratulacje !

Dodaj komentarz

Aqua Zdrój będzie mieć maskotkę

Finał VI Konkursu Poetyckiego im. M. Jachimowicza

Witoszowska ''wyspa'' znana na cały świat

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij