Menu

Będą malować mural

„Chodź, pomaluj mój świat” - pod takim hasłem świętowano w kwietniu w Wałbrzychu  Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. We wtorek, w ogrodzie terapeutycznym Klubu Seniora Fundacji Wałbrzych 2000 przy ul. Wrocławskiej 55, powstanie wielki mural.
 

 

Będą malować mural

- Farby kupione, projekt gotowy, fachowe wsparcie pana Janka Walkowiaka zapewnione – mówi Marta Lachowicz, prezes Fundacji Kalejdoskop Autyzmu – robimy więc kolejne podejście do malowania.

- 30 maja we wtorek podczas rodzinnego świętowania Dnia Dziecka wspólnie namalujemy mural – dodaje Elwira Zawadzka, wiceprezeska Fundacji. – Trzymajcie kciuki za pogodę!

Tematyka muralu nawiązuje do osób w spektrum autyzmu i ich świata nie zawsze zrozumiałego dla osób neurotypowych. Jak wiele innych inicjatyw Fundacji Kalejdoskop Autyzmu, ma służyć edukacji i budowaniu zrozumienia dla autyzmu wśród mieszkańców naszej społeczności.

- Zapraszamy do naszego ogrodu – mówi Agnieszka Chlipała, wiceprezes Fundacji Wałbrzych 2000 – we wtorek 30 maja już od 10.00. Każdy kto chciałby uczestniczyć w malowaniu i pozostawieniu swojego artystycznego śladu na naszym betonowym ogrodzeniu – mile widziany.

 

 

Mural powstanie dzięki współpracy Fundacji Kalejdoskop Autyzmu i Fundacja Wałbrzych 2000 oraz wsparciu Wałbrzyskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
      
kat
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

Jerzy Jacek Pilchowski (29 maja 2023 19:30)
Dla czego ne został pokazany projekt tego muralu?

Dodaj komentarz

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij