Menu

Skały i twarze stworzone z kresek

Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA zaprasza na nową wystawę do swojej siedziby przy ul. Słowackiego. "Widziane Kreską" to zbiór prac w ramach trzech cykli artystycznych Iwony Witki-Wawrzkiewicz.

Skały i twarze stworzone z kresek
- Zapraszam na naszą kolejną odsłonę sztuk wizualnych. To będzie już czwarta wystawa w tym roku. Tym razem będziemy gościć artystkę związaną z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie. Iwona Witka-Wawrzkiewicz zabierze nas w swój świat rysunku - zaprasza Piotr Micek, dyrektor Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA.
 
 
Iwona Witka Wawrzkiewicz studiowała na ASP w Krakowie w pracowni malarstwa prof. Stanisława Rodzińskiego i w Pracowni Rysunku prof. Zbyluta Grzywacza. Na wałbrzyskiej wystawie będzie można zobaczyć rysunki i monotypie pochodzące z trzech cykli artystycznych.
 
- Dwa z nich, czyli Szukanie Znaku oraz Twarze powstały w latach 1994-1995 i kilka rysunków w roku 2017. Prace te rysowane są z wyobraźni i gestu ręki. Mimo że nie są portretami, to można na nich dostrzec niemal rzeczywiste twarze, bo z plątaniny kresek bardzo sugestywnie wyłaniają się dramat, ból, cierpienie, czasem piękno, czasem brzydota. Innym dosyć znaczącym cyklem w życiu artystki są Skały. W odróżnieniu od dwóch poprzednich cykli Skały powstały z natury i obserwacji artystki. Kreska na nich jest delikatniejsza, bardziej uporządkowana i subtelniejsza. Prace Iwony Witki-Wawrzkiewicz są nacechowane lekkością, subtelnością. Widać w nich świadomość materiału, jakim posługuje się artystka, świadomość narzędzia i gestu ręki - mówi kuratorka wystawy Ilona Sapka.
 
 
 
Wernisaż odbędzie się w środę 31.05 w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA przy ul. Słowackiego 26. Wystawa będzie gościć w Wałbrzychu do 29.06.
 
 
plr
foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

kot behemot (30 maja 2023 14:54)
Ile BWA miało siedzib w Wałbrzychu? w większości nietrafionych, ogromny potencjał ale słabo wykorzystany i promowany

Dodaj komentarz

BWA  |   sztuka  |   wystawa  |   rysunek  |  

Górnicza wystawa w Starej Kopalni

Wystawa prac Joanny Teper w Galerii Sztuki BWA

Zapraszamy na wernisaż wystawy Joanny Teper

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij