Menu

Ania z Zielonego Wałbrzycha pomoże znaleźć rodzinę zastępczą

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu zorganizował Piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Przed Galerią Victoria odbyły się warsztaty, zajęcia, zabawy i tańce. Może też było zrobić sobie zdjęcie z "Anią z Zielonego Wzgórza". Najważniejszym wydarzeniem było rozdanie lalek, dzięki którym dzieci mogą odnaleźć rodziny zastępcze.

Ania z Zielonego Wałbrzycha pomoże znaleźć rodzinę zastępczą
- Piknik jest zorganizowany z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Dla rodzin zastepczych, które już dały miłość i wsparcie takim dzieciom. Takich rodzin w Wałbrzychu jest około 300. - mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Magdalena Stefańska. 
 
Laleczki trafiły do przedstawicieli różnych instytucji ważnych dla Wałbrzycha. Teraz muszą oni  zdecydować czy chcą zapewnić kochający dom dla dzieci, czy będą dalej szukać rodziców zastępczych. Cała historia inspirowana jest losem tytułowej „Ani z Zielonego Wzgórza”, powieści autorstwa kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery. 
 
 
- Celem akcji jest pozyskanie jak największej ilości rodzin zastępczych, które są potrzebne po to, by dać miłość i opiekę dzieciom, które tego potrzebują. "Ania Szuka Domu" to najnowsza akcja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu. Chcemy, by osoby, do których trafiła Ania znalazły kogoś, kto chce zostać rodziną zastępczą. Jeżeli nie, to by podały Anię dalej, tak by do nas wróciła. W momencie, kiedy do nas wróci z rodziną, która powie "tak" i zechce zostać rodziną zastępczą - przejdzie szkolenie i wówczas dziecko z placówki opiekuńczo wychowawczej zyska nowy dom. Ania zyska nową piękną sukienkę i będziemy wszyscy szczęśliwi. - mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Magdalena Stefańska. 
 
- Nasza Ania zmieni swój ubiór. Tak jak w powieści, gdzie Ania otrzymała sukienkę od Mateusza - tak nasza Ania, w momencie kiedy znajdzie już swój docelowy dom, zmieni swój ubiór. Przebierzemy ją w kwiecistą sukienkę.   - mówi Izabela Małek, zastepca kierownika pieczy zastępczej. 
 
 
 
Ponad 140 dzieci przebywa w placówkach opiekuńczo wychowawczych.  Ponad 500 przebywa w pieczy rodzinnej. 
 
- Miejmy nadzieję, że "Ania z Zielonego Wałbrzycha" będzie niosła misję, która jest bardzo wazna dla dzieci, które potrzebują rodziny. Potrzebujemy pilnie rodzin zastepczych. Ania poszukuje swojego opiekuna - swojej Maryli i Mateusza, którzy się nią zaopiekują. Dadzą jej dom i otwarte serce. Daliśmy te lalki osobom odpowiedzialnym społecznie. - mówi Izabela Małek, zastepca kierownika pieczy zastępczej. 
 
Akcja będzie trwać do momentu znalezienia rodziny. 
 
- Może to być miesiąc, a mogą być dwa, trzy lata. Podjąć decyzję, o zostaniu rodziną zastępczą to nie jest chwila. Czasami ta decyzja narasta, rodzi się w sercach bardzo długo. Trafiliśmy na rodzinę, która dopiero po dwóch latach zgodziła się na szkolenie. To jest długotrwały proces. - mówi Izabela Małek, zastepca kierownika pieczy zastępczej. 
 

red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

Placek (31 maja 2023 13:11)
Cytuję użytkownika: Jack
A na scenie sami rodzice zastępczy . Lansss....
To przykład patologicznej rodziny.( mafijnej)
Analityk miejski (31 maja 2023 7:56)
Akcja o skuteczności podobnej do dekretu srula o nakazie organizowania giełdy staroci w rynku.
Lans (30 maja 2023 20:27)
Festyniarska bzdura z zupojadami.
Jack (30 maja 2023 19:12)
A na scenie sami rodzice zastępczy . Lansss....

Dodaj komentarz

piknik  |   galeria  |   victoria  |   walbrzych  |   piknik  |   laleczki  |   rodzicielstwo  |   opieka  |   piecza  |   zastepcza  |   mops  |   miejski  |   ośrodek  |   pomocy  |   społecznej  |   wtv  |   w24  |   informacje  |   wydarzenia  |  

Jarosław Żyła zwycięzcą Pucharu Polski w Tenisie na Wózkach

Chcecie kupić GDK ? Jest na sprzedaż

Najbliższe wydarzenia w Zamku Książ

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij