Menu

Prezydent Wałbrzycha: Dlaczego osób bezdomnych nie wyrzucamy z autobusów? Bo jesteśmy po prostu ludźmi.

Dlaczego kierowcy nie wypraszają osób bezdomnych z autobusu? Takie pytanie padło podczas czatu z Prezydentem Wałbrzycha, Romanem Szełemejem.  - Często jeżdżę autobusem, kupuję bilety. Często korzystam z różnych linii autobusowych i wiem, że takich osób trochę jest, ale nie ma ich aż tak wiele. Dlaczego osób bezdomnych nie wyrzucamy z autobusów? Bo jesteśmy po prostu ludźmi. - mówi prezydent. 
 
Prezydent Wałbrzycha: Dlaczego osób bezdomnych nie wyrzucamy z autobusów? Bo jesteśmy po prostu ludźmi.

- Mam taki sam dylemat, kiedy są zadawane mi pytania - dlaczego nie wyrzucam osób niepłacących czynszu na ulicę. Uważam, że jestesmy wszyscy ludźmi. Przede wszystkim należy cenić drugiego człowieka i jego potrzeby. Czasami zachowanie wielu osób w naszym otoczeniu burzy nasz porządek przestrzeni, zachowań.  Co nie znaczy, że należy tych ludzi traktować, jak pozbawionych praw i podmiotowości.

 

 

Osoby bez biletu powinny oczywiście ten bilet kupić i mieć. Dlaczego nie kupują? Z wielu powodów - jedni po prostu "uprawiają taki sport", że próbują się jakoś wymigać od tego. Ja często jeżdżę autobusem, kupuję bilety. Często korzystam z różnych linii autobusowych i wiem, że takich osób trochę jest, ale nie ma ich aż tak wiele. Mamy kontrolerów, którzy mają obowiązek taką osobę wyprosić, ale nie wyrzucać. Dlaczego osób bezdomnych nie wyrzucamy z autobusów? Bo jesteśmy po prostu ludźmi. Chcę, by wszyscy którzy ze mną współpracują, tak się właśnie zachowywali. Z tego samego powodu chcemy, by bezdomni mieli dach nad głową. Choć część z nich wcale tego od nas nie oczekuje. Taki mamy humanitarny, chrześcijański obowiązek. - mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. 

red
foto: ilustracyjne/pixabay
redakcj@walbrzych24.com

Komentarze

idjd (1 czerwca 2023 7:37)
Jest różnica pomiędzy bezdomnym, a żulem. Pan prezydent jakby jeździł autobusami to by ją dostrzegł, a nie udawał dobrodusznego.
Janosik (31 maja 2023 13:17)
Od dziś w mpk udaje bezdomnego i w mam gdzieś bilety - równość dla wszystkich.
Do idiotów dwóch (31 maja 2023 13:09)
Cytuję użytkownika: Polak polaka gnębi
Cytuję użytkownika: Wałbrzych (30 maja 2023 21:49)
Szmaty z PiSu by wyrzucały ludzi, bo ci głosów nie mają bo są bezdomnymi, nie czytają komentarzy.
No i co niedziela do kościółka, a tak to Polak Polaka gnębi. Chociaż wątpliwe, aby ci z PiS byli to Polakami.
Idźcie kretyni na szełemejski marsz marnowania pieniędzy i szczucia mieszkańców.Tlen marnujecie, ameby.Nie zapomnijcie tylko portretów Putina i Stalina.
Patryk (31 maja 2023 10:50)
Cytuję użytkownika: Fliper (30 maja 2023 22:12)
To nie karajmy bezdomnych za kradzieże sklepowe, bądźmy ludźmi tępy żydzie. Przecież nie mają co jeść. Nawet na kieliszek chleba najczęściej nie mają. Podwyżki po to by zrekonpensować ulgi dla pasożytów typu ukry, indianie ze starego zdroju i białego kamienia i innej maści nieroby. Najlepiej jak zwykle doyebać tym co mają i rano watają.
Dokladnie
Polak polaka gnębi (31 maja 2023 8:40)
Cytuję użytkownika: Wałbrzych (30 maja 2023 21:49)
Szmaty z PiSu by wyrzucały ludzi, bo ci głosów nie mają bo są bezdomnymi, nie czytają komentarzy.
No i co niedziela do kościółka, a tak to Polak Polaka gnębi. Chociaż wątpliwe, aby ci z PiS byli to Polakami.
O to katolicka wartość (31 maja 2023 8:34)
Cytuję użytkownika: Wałbrzych (30 maja 2023 21:49)
Szmaty z PiSu by wyrzucały ludzi, bo ci głosów nie mają bo są bezdomnymi, nie czytają komentarzy.
Podejrzewam, że gdyby bezdomni głosowali, to PiS by ich w tylek całował. Nie patrzeliby że śmierdzą. A teraz PiS hejtuje wszystkich, żeby przypodobać się tym.
Czy ruski gaz pali się gorzej w piecach hahaha (31 maja 2023 8:34)
Prezydent Andrzej Duda ogłosił, że podpisuje ustawę ws. komisji ds. rosyjskich wpływów w latach 2007-2023. To oznacza że po udowodnieniu niektórzy z PO/PSL i lewicy mogą zostać pasażerami których się nie wyrzuca z autobusu np w Wałbrzychu.
Ciekawe (31 maja 2023 8:28)
Cytuję użytkownika: Christ (30 maja 2023 22:52)
Cytuję użytkownika: Pisijeby
Cytuję użytkownika: Specnaz
Cytuję użytkownika: Wałbrzych
Szmaty z PiSu by wyrzucały ludzi, bo ci głosów nie mają bo są bezdomnymi, nie czytają komentarzy.
Weź se ich na chatę i daj jeszcze żeby twoja stara wyruchali bo tobie impotencie nie staje w dupę jebany peowcu
Do kościoła w niedzielę tacy pójdą. Coś w tym jest, że te saty z PiSu nie mają żadnego szacunku do człowieka. Liczy się tylko wybory i stołek dla pisowców.
Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.
Komu?
Hahaha (31 maja 2023 8:21)
Tak platforma dba o swój elektorat a pozostałym robi podwyżki biletów,śmieci,wody od 1.07.br.
Leszek (31 maja 2023 7:27)
Cytuję użytkownika: gohciu (30 maja 2023 19:57)
Gonić śmierdzieli... Jak by penel był człowiekiem to by dbał chociaż o higienę. Wody nie brakuje. A ciuchy, czyste można dostać za free. NIE mogę zrozumieć tej "tolerancji". !.
Nie ma czystych ciuchow za free. Działacze PiS z Wrocławia zostali skazani za okradanie kontenerów PCK.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

bezdomni  |   autobus  |   prezyent  |   walbrzych  |   roman  |   szelemej  |   informacje  |   wydarzenia  |  

Najbliższe wydarzenia w Zamku Książ

Dni Otwarte Budynku Bramnego w Zamku Książ

Miał 2 promile. Zaatakował ochroniarza i próbował uciec taxi

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij