Menu

Bezpieczny Motocyklista - warsztaty DORD w Wałbrzychu

Regionalny Oddział Dolnośląskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Wałbrzychu po raz czwarty zorganizował warsztaty "Bezpieczny Motocyklista", aby przypomnieć kierowcom jednośladów zasady bezpiecznego poruszania się na drodze i nakłonić do doskonalenia swoich umiejętności prowadzenia motocykli.

Bezpieczny Motocyklista - warsztaty DORD w Wałbrzychu
Oprócz podstawowej działalności, czyli prowadzenia egzaminów dla kandydatów na kierowców, Dolnośląski Ośrodek Ruchu Drogowego organizuje także wydarzenia o charakterze edukacyjnym, by podnosić bezpieczeństwo na drogach. W miniony weekend odbyło się wydarzenie tematyczne skierowane do motocyklistów.
 
- Jak zwykle wiosną rozpoczyna się tak zwany "sezon motocyklowy", więc kierujących jednośladami pojawia się na ulicach coraz więcej. Motocykle stają się coraz bardziej dostępne, więc każdy może zdobyć uprawnienia i poczuć ten "wiatr we włosach". Stąd cztery lata temu zrodził się pomysł wspólnie z Komendą Miejską Policji i Strażą Pożarną, aby szczególnie zwrócić uwagę na motocyklistów, jako uczestników ruchu drogowego i zorganizowaliśmy warsztaty - mówi Mariusz Szmiel, dyrektor Oddziału Regionalnego DORD w Wałbrzychu.
 
 
W części teoretycznej warsztatów zaproszeni goście prezentowali różnorodne zagadnienia związane z poruszaniem się na jednośladach. Przedstawiciele policji omawiali zagrożenia i niebezpieczne zachowania skutkujące wypadkami, a także uczyli, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy ofiarom wypadków. Strażacy edukowali, jak należy zachować się w czasie pożaru pojazdów drogowych.
 
- Gościem specjalnym naszych warsztatów był Piotr Szkut, wicemistrz Europy w takiej ciekawej dyscyplinie Moto Gymkhana. Polega ona na bardzo umiejętnym, technicznym prowadzeniu motocykla na torze przeszkód i my również taki tor u nas zorganizowaliśmy. Pan Piotr zademonstrował swoje umiejętności, ale co było dla nas najważniejsze, to jak zwracał uwagę innym motocyklistom jak panować nad motocyklem, czyli że nie jest ważny tylko wiatr we włosach, ale także bezpieczne wykonywanie manewrów i to, co podkreślali też policjanci, przewidywanie różnych sytuacji na drodze - relacjonuje Mariusz Szmiel.
 
 
 
Władze Wałbrzycha szczycą się tym, że na naszych drogach nie odnotowano w ubiegłym roku żadnego wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Przedstawiciele Dolnośląskiego Ośrodka Ruchu Drogowego jako jeden z powodów podają między innymi właśnie skuteczne działania edukacyjne.
 
- Wierzę w to, że nasza działalność w jakiś sposób przyczynia się do wpływania na świadomość uczestników ruchu drogowego. Zwracamy szczególną uwagę na to, że sami powinniśmy o to bezpieczeństwo dbać. Zarówno jako piesi, rowerzyści, motocykliści i kierowcy. To prawda, że Wałbrzych jest jedynym dużym miastem w Polsce, w którym nie zdarzył się żaden wypadek śmiertelny w ubiegłym roku. Życzę wszystkim, aby ten wynik utrzymywał się jak najdłużej, ale za to jesteśmy my wszyscy odpowiedzialni - twierdzi Mariusz Szmiel.
 
 
Podczas wydarzenia wręczono także Puchary Dyrektora dla Najlepszych Motocyklistów, którzy najlepiej poradzili sobie z testem wiedzy o przepisach ruchu drogowego oraz najsprawniej wykonali manewry na placu. W najbliższym czasie instruktorów z DORD będzie można spotkać na różnych imprezach i festynach, gdzie promować będą bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Już teraz zapraszają na przyszłoroczną edycję "Bezpiecznego Motocyklisty" a jeśli macie pomysły jak jeszcze bardziej uatrakcyjnić to wydarzenie odwiedźcie profil wałbrzyskiego DORD-u na Facebooku i tam przekażcie swoje sugestie.
 
 
plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Podzamczanin (31 maja 2023 21:56)
Bezpieczny to jest jak siedzi w garażu. Wystarczy mozg brać do kasku że sobą a na zdarzenia losowe wpływu nie mamy.

Dodaj komentarz

DORD  |   Dolnośląski Ośrodek Ruchu Drogowego  |   motocykliści  |   szkolenie  |   warsztaty  |   bezpieczeństwo  |   drogi  |   kierowcy  |   jednoślady  |  

Jak poradzić sobie z chorobą nowotworową?

Porcelanowe Ogrody u Albertich

Porcelanowe Ogrody u Albertich

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij