Menu

''Widziane Kreską'' w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA

W Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA możemy oglądać wystawę "Widziane Kreską". Jest to zbiór prac Iwony Witki-Wawrzkiewicz. 

''Widziane Kreską'' w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA
- Prezentujemy Państwu kolejną naszą wystawę w Galerii przy ul. Słowackiego 26. Jest to czwarta wystawa w tej przestrzeni w tym roku. Tym razem rysunek Pani Iwony Witki-Wawrzkiewicz, artystki, która kończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Niektórzy, starsi mogą kojarzyć artystkę. Ponieważw 1993 roku miała wystawę w BWA - jeszcze w galerii przy ul. Sienkiewicza. Tym razem prezentuje w naszym przestrzeniach rysunek oraz grafikę. W naszej przestrzeni zaprezentowane są cykle - "Twarze" i "Szukanie Znaków". W drugiej przestrzeni znajduje się cykl "Skały", którego technika wykonania to piórko.  - mówi dyrektor Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA, Piotr Micek.  
 
 
Iwona Witka Wawrzkiewicz studiowała na ASP w Krakowie w pracowni malarstwa prof. Stanisława Rodzińskiego i w Pracowni Rysunku prof. Zbyluta Grzywacza. 
 
 
- Na wystawie "Widziane Kreską" prezentujemy prace, które są wykonane techniką rysunku i monotypii. Często razem mieszane. Iwona Witka-Wawrzkiewicz pracuje cyklami. Na tej wystawie prezentujemy jej trzy znaczące cykle. "Twarze" i "Szukanie Znaków" to prace, które powstały w latach 1994 - 1995. Kilka rysunków jest z 2017 roku. Prace te rysowane są z wyobraźni, z gestu ręki. Mimo, że nie są portretami - widać, że są inspirowane wnikliwą obserwacją. Równie dobrze mogłyby być rzeczywistymi portretami. - mówi kurator wystawy, Ilona Sapka. 
 
Wystawa jest dostępna do 29 czerwca. 
 
- Do wystawy został wydany wyjątkowy katalog, który prezentuje dorobek artystyczny Pani Iwony. Zwizany z rysunkiem i grafiką. - mówi dyrektor Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA, Piotr Micek.  

red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12

Komentarze

kot behemot (31 maja 2023 20:40)
czarno-biała sztuka jest bezpieczniejsza od czarno-białego widzenia, polecam może ktoś się nawet dopatrzy pozytywnych szarości

Dodaj komentarz

bwa  |   wystawa  |   wernisaz  |   prace  |   biuro  |   wystaw  |   artystycznych  |  

Górnicza wystawa w Starej Kopalni

Jak korzystać z nowego e-BOK od MZB?

Wystawa prac Joanny Teper w Galerii Sztuki BWA

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij