Menu

Jakie są zalety e-recepty? Odpowiadamy!

Od pewnego czasu w większości przypadków nie otrzymamy już od lekarza tradycyjnej papierowej recepty, a jedynie specjalny kod, który pozwoli nam na wykupienie leków. Jest to jeden ze skutków informatyzacji polskiej służby zdrowia. Rozwiązanie to jest obecnie doceniane zarówno przez lekarzy, jak i pacjentów, ponieważ e-recepty rozwiązały wiele problemów, z którymi zmagali się w przypadku wersji papierowych. Jakie są zalety e-recepty? Podpowiadamy.

 

Jakie są zalety e-recepty? Odpowiadamy!

E-receptę można otrzymać bez wychodzenia z domu

Niewątpliwą zaletą e-recept jest możliwość otrzymania tego elektronicznego dokumentu nie tylko podczas wizyty stacjonarnej u lekarza w placówce medycznej, ale również dzięki konsultacji telefonicznej czy online. Elektroniczna recepta bez wychodzenia z domu jest możliwa do uzyskania przez siedem dni w tygodniu, z dowolnego miejsca na ziemi. Dlatego, jeżeli pacjent znajdzie się w nagłej sytuacji, w której będzie potrzebował leków, może skonsultować się z lekarzem przez internet lub telefon i otrzymać e-receptę na niezbędne medykamenty.

Jeżeli więc na przykład wyjedziemy na wakacje i zapomnimy o lekach przyjmowanych na stałe czy nie zauważymy, że skończyły nam się takie medykamenty lub znajdziemy się w nagłej sytuacji, kiedy nie będziemy mieli dostępu do stacjonarnej placówki medycznej, by otrzymać receptę, możemy dzięki konsultacji online lub telefonicznej uzyskać pomoc medyczną i e-receptę na niezbędne leki. E-recepty wystawiane są również podczas stacjonarnych konsultacji w placówkach medycznych.

E-recepty nie można zgubić

E-recept nie można zgubić, ponieważ nie są one wydawane w wersji papierowej a realizowane na podstawie wysyłanego przez system SMS-em lub mailem specjalnego czterocyfrowego kodu, który razem z naszym numerem PESEL należy podać farmaceucie. Dzięki tej innowacji pacjent nie ma już opcji, by nie zrealizować recepty ze względu na jej zagubienie. Wcześniej, kiedy papierowa wersja gdzieś zaginęła, taka osoba musiała ponownie odwiedzać placówkę medyczną i prosić lekarza o wydanie nowego druku.

 

 

E-recepta jest czytelna

Jedną z największych zalet e-recept jest fakt, iż nie są one wypisywane ręcznie przez lekarza, a więc farmaceuci nie mają już problemu z odczytywaniem często niewyraźnego pisma. Dzięki temu pacjenci są bezpieczniejsi, ponieważ nie otrzymają nieodpowiedniego leku ze względu na to, że osoba wydająca medykamenty źle zinterpretuje lekarskie pismo. Co więcej, dzięki weryfikacjom prowadzonym przez system w trakcie wydawania e-recepty, pacjent i lekarz mają pewność, że taki dokument wystawiony jest poprawnie. Forma elektroniczna więc przyspiesza i ułatwia ten proces.

artykuł sponsorowany

 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij