Menu

Groził ochroniarzowi, że go zabije

Próbował ukraść ze sklepu butelką wódki, gdy został zatrzymany przez pracowników sklepu, groził jednemu z ochroniarzy, że go zabije. Krewkiemu 65-latkowi grozi  więzienie. W ręce mundurowych wpadł też 51-latek i 19-latka, którzy próbowali ukraść kosmetyki.


 

Groził ochroniarzowi, że go zabije

Trójka złodziei sklepowych została zatrzymana w środę. Około południa w sklepie przy ul. Nowy Świat pracownicy zatrzymali na kradzieży butelki wódki 65-letniego mężczyznę.

- Kiedy sprawca wpadł w ręce ochrony, zaczął grozić jednemu z pracowników pozbawieniem życia. Wałbrzyszanin odpowie za wykroczenie, jakim jest kradzież sklepowa, ale także za przestępstwo kierowania gróźb karalnych, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2. - informuje policja.

Kilka godzin później (po godzinie 18:00 ) wałbrzyscy policjanci otrzymali informację o zatrzymaniu przez pracowników ochrony sklepu przy ul. Słowackiego w Wałbrzychu dwójki złodziei.  19-latka i 51-latka.

- Oboje próbowali wynieść ze sklepu różnego rodzaju produkty kosmetyczne o łącznej wartości ponad tysiąca złotych, nie płacąc za zakupy. - mówi komisarz Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji - Mundurowi ustalili, że to nie był pierwszy ich wybryk,  dzień wcześniej dokonywali kradzieży w tym samym sklepie, gdzie straty wycenione zostały  na ponad 600 tysiąca złotych.

Wałbrzyszanie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. O losie młodej kobiety i 51-latka zadecyduje sąd, grozi im do 5 lat więzienia.

kb
foto:
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Hahaha (2 czerwca 2023 11:51)
Próbował ukraść ze sklepu butelką wódki, gdy został zatrzymany dostał naganą.
Równi i równiejsi (2 czerwca 2023 11:45)
Palikotowi który groził że zabije Kaczyńskiego i obedrze go ze skóry nie mieli odwagi postawić zarzutów.
ciekawski jak boniedydy (2 czerwca 2023 10:53)
A mnie ciekawi, co on chciał tą butelką wódki ukraść? Jakaś dziwna metoda kradzieży... Nie wspominając o karkołomnej, a nawet akrobatycznej składni pierwszego zdania atykułu.
Magnum 44 (1 czerwca 2023 17:47)
Będzie praca patologia zniknie sama …..
Dżordż (1 czerwca 2023 16:58)
Ja bym tam to w dupie miał. Płacą gówniane pieniądze w ochronie i się jeszcze narażać. A skąd wiadomo co takiemu patusowi odbije, może ma nóż. Dostać kosę za grosze nie warto
Johnny Armond (1 czerwca 2023 15:37)
Cytuję użytkownika: Monthy Phyton
Czy w końcu Burmistrz i Policja zabierze się za porządki w tym patologicznym mieście ? czy może tylko będą się koncentrować na kierowcach
Nie czytasz chyba ze zrozumieniem? Codziennie zatrzymują i eliminuja patusow!
Monthy Phyton (1 czerwca 2023 15:06)
Czy w końcu Burmistrz i Policja zabierze się za porządki w tym patologicznym mieście ? czy może tylko będą się koncentrować na kierowcach

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   kradzież  |   kradzież sklepowa  |   groźby karalne  |  

Szuka ich policja.

Rekord tygodnia: 3,28 promila

Zwłoki mężczyzny odnalezione na byłym basenie na Rusinowej

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij