Menu

Chce pobić rekord Guinnessa najdłuższym triathlonem w historii

Adrian Kostera podjął  się wyzwania pobicia rekordu Guinnessa/ Hasło przewodnie to najdłuższy triatlon świata, czyli dystans: 1205 km pływania, 31132 km na rowerze i 7833 km biegu: łącznie 40170 km – więcej niż obwód Ziemi.

Chce pobić rekord Guinnessa najdłuższym triathlonem w historii
Adrian Kostera wystartował 1 czerwca we Wrocławiu, równo o godzinie 12.00 wskoczył w wody rzeki Oławy. Bicie rekordu ma potrwać rok. 
 
– Mam nadzieję, że wyzwanie to zaszczepi w nas ruch. Pokaże, że można, jadąc do pracy, wybrać rower zamiast auta. Że do sklepu można iść, a w niedzielę zrobić sobie krótki jogging. Nauczy nas jeść zdrowo i wybierać świadomie. I stworzy to grupę ludzi, w której każdy będzie czuł się szczęśliwy, bezpieczny, potrzebny, bo sport i wspólne cele jednoczą – mówi Adrian Kostera.
 
Już od soboty 3 czerwca możecie dołączać do wyzwania i wspólnie z Adrianem Kosterą przepłynąć wybrany dystans w Zalewie Stradomia. Dołączając do wyzwania, można wesprzeć świetlicę terapeutyczną „Tacy Sami” działającą w ramach Fundacji Potrafię Pomóc. Jeżeli planujecie podjąć próbę na późniejszym etapie, w każdym momencie możecie wykupić wirtualną cegiełkę i wesprzeć podopiecznych organizacji.
 
Zapisy oraz regulamin znajdziecie tutaj
 
 
– Zależy mi na jak najlepszej atmosferze i właśnie z tego powodu w formularzu rejestracji powinno pojawić się pole, w którym można umieścić swoją historię. Jestem pewien, że bardzo wielu z was ma coś ciekawego do opowiedzenia. Byłoby super, gdybyście zechcieli się tym podzielić. Chciałbym, by ten rok był dla was platformą, na której możecie się pokazać i dotrzeć do szerszego grona osób z ciekawym przekazem. Priorytetem jest też bezpieczeństwo, dlatego jeśli zamierzacie się pojawić, koniecznie zabierzcie ze sobą bójkę asekuracyjną. Chcielibyśmy wykorzystać okazję jaką jest medialny zasięg wyzwania, by przekazać szerszej publiczności zasady bezpiecznego przebywania nad wodą i tym samym pozostawić po sobie coś dobrego. Sprawmy, by każdy z nas mógł nad wodą czuć się bezpieczniej – dodaje Adrian Kostera.
 
 
Od 2 czerwca do 6 sierpnia Adrian będzie pływał w Stradomii Wierzchniej, gdzie liczy na wsparcie fanów i mieszkańców. Już od 7 sierpnia przesiądzie się na rower, na którym przejedzie tysiące kilometrów najpierw w Rudzie Milickiej. 
 
Adrian Kostera to rekordzista świata na dystansie 5 x ironman (ustanowionym w 2022 roku we Francji). Na koncie jego sukcesów jest także rekord świata na dystansie najdłuższego duathlonu  (120 kilometrów biegu, 1800 kilometrów rowerem szosowym i ponownie 422 kilometry biegu), przebiegnięcie 100 maratonów w 100 dni, trzecie miejsce na dystansie 10 x ironman podczas Mistrzostw Świata w szwajcarskim Buchs.

red
info i foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
 
 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

rekord  |   triathlon  |   adrian  |   kostera  |   dolny  |   slask  |   wroclaw  |   wtv  |   w24  |   informacje  |   wydarzenia  |   sport  |  

25 lat województwa dolnośląskiego - cały miesiąc świętowania

Adrian Zandberg w Wałbrzychu. Lewica chce podwyżek w budżetówce

Dolny Śląsk: Trzy laboratoria zlikwidowane, przechwycono 150 kg...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij