Menu

Podzamcze: Po co autobus wjeżdża na pętlę? ZDKiUM tłumaczy

Wielu wałbrzyszan irytuje fakt, że przejeżdżając wokół Podzamcza, autobus wjeżdża na pętlę przy Alei Podwale (Blankowa). Wydłuża to nieznacznie czas przejazdu. Dlaczego wprowadzono takie rozwiązanie? ZDKiUM tłumaczy. 

Podzamcze: Po co autobus wjeżdża na pętlę? ZDKiUM tłumaczy
Autobusy linii A  jadące od ul. Blankowej) w stronę ul. Palisadowej zatrzymują się na dwóch blisko położonych przystankach. Po co?
 
- Organizacja przewozu autobusu linii A w obrębie Pętli - „Blankowa” budzi u Państwa sporo kontrowersji.  Niejednokrotnie spotykamy się z zarzutami o nieprzemyślane działanie, które według niektórych osób jest spowodowana brakiem znajomości tematu. Dlatego też chcielibyśmy Państwu wyjaśnić, że podjęta kilka lat temu decyzja o wjeździe na pętle „Blankowa” autobusu linii A, była uzasadniona przede wszystkim sugestiami mieszkańców okolicznych ulic: Blankowej, Hetmańskiej i części Palisadowej. Otóż w kierowanych do nas uwagach, pasażerowie zwracali się wnioskami o wdrożenie takiego rozwiązania, ponieważ według ich argumentów, ten autobus stanowił dodatkową alternatywę w podróży do centrum miasta (czas przejazdu autobusów A i C do śródmieścia jest bardzo zbliżony). 
 
Najistotniejszym jednak argumentem za wprowadzeniem zasady podjazdu autobusu linii A na pętlę, były podnoszone kwestie bezpieczeństwa. Wnioskodawcy wyjaśniali, że z chwilą wdrożenia - ok. 10 lat temu „okólnego” przejazdu autobusów linii A i C przez Podzamcze - decydowali się na przebieganie (!) przez całą szerokość Alei Podwale w zależności, który z autobusów aktualnie zbliżał się do przystanków. Takie zachowania stwarzały istotne zagrożenie dla ruchu drogowego oraz w oczywisty sposób zagrażały Pasażerom.
 
 
Kwestie bezpieczeństwa Pasażerów są dla nas bardzo ważne, dlatego też podjęto decyzję, która wzbudza dziś takie kontrowersje. Wszystkich Państwa krytykujących to rozwiązanie pragniemy uspokoić i zapewnić, że podjęcie jakiekolwiek decyzji o wprowadzeniu nowych rozwiązań w zakresie przewozów jest zawsze przez nas dokładnie rozważane i analizowanie. Ostateczne rozstrzygnięcia są zawsze poparte odpowiednimi procedurami i ustaleniami. - tłumaczy Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta.
 
Dajcie znać w komentarzach, co o tym myślicie. 
 
red
foto: ZDKiUM
redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

Ryszard (3 czerwca 2023 11:56)
Zawsze znajdą się tacy ludzie co szukają kwadratowych jak mieszkam na Bankowej i nie widzę żadnego problemu
Zosia (2 czerwca 2023 18:12)
Cytuję użytkownika: garga.el
autobusy autobusami a europejka juz do remontu malyszowka
To już zdążyłeś zepsuć?ach ty łobuzie.Nu,nu.
garga.el (2 czerwca 2023 16:20)
autobusy autobusami a europejka juz do remontu malyszowka
W (2 czerwca 2023 14:36)
DODATKOWYMI ARGUMENTAMI JEST : - TESTOWANIE RESOROWANIA AUTOBUSÓW NA FAŁDACH I DZIURACH NAWIERZCHNI PĘTLI - PRZERWA KONTEMPLACYJNA - WYDŁUŻENIE CZASU TRWANIA KURSU - ZMNIEJSZENIE ŚLADU WĘGLOWEGO
Niemrawy (2 czerwca 2023 14:11)
Cytuję użytkownika: Będzie bolało.
Dlaczego nie ma hulajnóg? Bo firma od autobusów przegoniła z miasta firmę od hulajnóg.
A gdzie Ty byś pojeździł na tej hulajnodze???. Zobacz na mapę ścieżek rowerowych w tym zapyziałym "mieście" Tu kawałek, tam kawałek. Zrobione bez żadnego pomysłu, niespójne i kończące się w różnych dziwnych miejscach.
Będzie bolało. (2 czerwca 2023 13:32)
Dlaczego nie ma hulajnóg? Bo firma od autobusów przegoniła z miasta firmę od hulajnóg.
Do lemingokoków (2 czerwca 2023 9:57)
Cytuję użytkownika: ania
Wjazd na pętlę ze względów bezpieczeństwa to ja jeszcze rozumiem, ale po co kolejny przystanek zaraz po wyjezdzie z pętli?....
Bo pętlę to ratusz od dawna zaciska na szyjach mieszkańców.
Betty (2 czerwca 2023 9:56)
Jedno jest pewne: komunikacja miejska w Wałbrzychu to dno dna. Bród, smród i ubóstwo. Zresztą jak cały Wałbrzych. Nie mamy dobrego gospodarza i jest jak jest.
Mieszkaniec (2 czerwca 2023 8:58)
Dlaczego w wałbrzyskiej komunikacji nie stosuje się tzw. "gorącego guzika" do otwarcia drzwi przy wejściu-wyjściu do autobusu wzorem innych miast w Polsce . Takie rozwiązanie szczególnie w zimie zapobiega wychładzaniu wnętrza pojazdu .Po co jest konieczność "kasowania" karty przejazdowej za każdym razem . W innych być może bardziej cywilizowanych miastach kartę miesięczną (lub nawet kwartalną ) odbija się tylko w celu jej aktywacji . Dlaczego nie ma karty przejazdowej imiennej (tańszej , nawet z fotką tak jak jest w innych miastach ) dla ludzi którzy dojeżdżają do pracy czy szkół .W Wałbrzychu nie ma takiej opcji . Jeśli zapowiadana jest podwyżka cen biletów , to czy po niej (podwyżce ) autobusy będą jeździły punktualnie -zgodnie z rozkładem , będą widoczne na elektronicznych rozkładach jazdy , zwiększy się komfort podróży ( wiem to utopia) ?
Mieszkaniec (2 czerwca 2023 8:52)
Ciekawostką jest temat dotyczący linii numer 8 a konkretnie kosztów dojazdu autobusów do przystanku Żeromskiego- Gedymina . Kiedy przestaną jeździć w "kółko" ? Od obwodnicy do tego przystanku jest według mapy Google około 1300 metrów . 32 kursy w jedną stronę i 33 w drugą stronę (do Książa i Szczawna ) to 65 kursów dziennie . Co stoi na przeszkodzie by jeździły przez nieukończony odcinek Żeromskiego nawet po prowizorycznej jezdni z płyt betonowych takich po których jeździliśmy po Wałbrzychu w czasie budowy obwodnicy. Koszt tzw. wozokilometra to ponoć około 9,68 zł. 65 kursów po powiedzmy 2,5 kilometra razy 9,68 zł to 162,5 kilometra a koszt dzienny 1 537 zł . Czy ktoś z urzędników to przeliczył ,ile to się już ciągnie , kiedy to się skończy , czy miasto na to stać ?-takie pytania same cisną się na usta . Jeśli chodzi o Podwale to polecam mapę Google i oglądnięcie tam infrastuktury drogowej (pasów zjazdu na pętlę ). Czy ktoś z ZDKiUM -imiennie , powie że obecne rozwiązanie jest bezpieczne ?
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

petla  |   autobusym basztowa  |   podzamcze  |  

Martwe koty na Podzamczu. Jaka jest przyczyna?

Przyjdź na Dzień otwarty Nowego Podzamcza i odbierz rabat 5 tys. zł.

Chciała oddać znaleziony portfel, ale bez pieniędzy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij