Menu

Porcelana ''Krzysztof'' do wyburzenia ?

Zakład Porcelany Krzysztof w Wałbrzychu będzie wyburzony. Do urzędu wpłynął w tej sprawie wniosek od właściciela. Jest już zgoda konserwatora zabytków. - informuje dziś Gazeta Wyborcza.

Porcelana ''Krzysztof'' do wyburzenia ?

– Potwierdzam, że na początku maja wpłynął do nas wiosek o pozwolenie na rozbiórkę. W tej chwili sprawa jest rozpatrywana, a decyzja jeszcze nie zapadła – mówi w rozmowie z "Wyborczą" Lech Walusiak, architekt miejski i kierownik Biura Administracji Architektoniczno-Budowlanej UM Wałbrzycha. 

Jest już decyzja konserwatora zabytków, pozostać musza dwa budynki - między innymi budynek z zegarem. Miejscowy plan zagospodarowania zakłada w tym miejscu budowę mieszkań.

Dlaczego Porcelana Wałbrzych upadła?

Już w lutym  ubiegłego roku, pracownicy "Krzysztofa" byli masowo wysyłani na urlopy. Pracownicy bali się już wtedy, że nie będzie do czego wracać. Dziś wszystko jest jasne, Porcelana Krzysztof została zamknięta. Powód zamknięcia fabryki - ceny gazu, brak oferty na dostawę gazu i żądanie zabezpieczenia bankowego na kwotę 5 mln. zł.

Kolejki przed firmowym sklepem

Przed firmowym sklepem Porcelany Krzysztof w lutym br. przez kilka dni spotkać można było długie, jak nigdy, kolejki. Ludzie stali po kilkadziesiąt minut, by dostać się do sklepu i kupić ostatnie naczynia wyprodukowane przez wałbrzyski zakład.
 
 

kb
foto: walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Bożena (5 czerwca 2023 10:46)
A kiedy pomidory po 2 zł i wódka po 17 zł?
Justyn (3 czerwca 2023 15:07)
Byłem w miasteczku w Górach Stolowych. W Biedronce pełno Czechów. Kupują wszystko od mięsa do alkoholu.
Podpalimy i Spierdolimy (3 czerwca 2023 9:28)
Cytuję użytkownika: ***** PO
*****PO i tyle w temacie
No! Bo PiS przecież was jebie!
***** PO (3 czerwca 2023 7:25)
*****PO i tyle w temacie
scc (3 czerwca 2023 6:37)
Cytuję użytkownika: ***** *** i ruhankę, złodzieja i kłamcę
Cytuję użytkownika: xsdS
dyżur ma komuch z PO kasuje wpisy sok z buraka z gazety wyborczej PZPR
Spróbuj chociaż raz napisać coś mądrego i może więcej niż zdanie bez kropki, fizolu w brudnym ubraniu roboczym.
komuchu zacofany masz łeb tylko PO to żeby deszcz nie padał do korpusu
***** *** i ruhankę, złodzieja i kłamcę (2 czerwca 2023 21:50)
Cytuję użytkownika: xsdS
dyżur ma komuch z PO kasuje wpisy sok z buraka z gazety wyborczej PZPR
Spróbuj chociaż raz napisać coś mądrego i może więcej niż zdanie bez kropki, fizolu w brudnym ubraniu roboczym.
xsdS (2 czerwca 2023 20:30)
dyżur ma komuch z PO kasuje wpisy sok z buraka z gazety wyborczej PZPR
Sabcia (2 czerwca 2023 18:27)
Ci co piszą komentarze to jakieś osoby nieświadomie, to nie jest wina pisu ,porcelana była w rękach prywaciarza ,a dla niego było lepiej sprzedaż zakładu bo działka w centrum miasta niż produkować porcelanę,a dzisiaj się dowiaduje ze juz będą budować apartamenty ,tak więc właściciel porcelany Krzysztof zrobił dobry interes bo zarobił duża kasę.
kkk (2 czerwca 2023 14:44)
Brudna kampania brudne komentarze a takie zielone miasto
Psychiatra (2 czerwca 2023 14:30)
PODWYŻKI CEN - TO STAN UMYSŁU
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Neonówka - nowy program Tradycje Polskie, 24 listopada w Wałbrzychu

Zwłoki mężczyzny odnalezione na byłym basenie na Rusinowej

II Wałbrzyska Giełda Porcelany i Ceramiki (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij