Menu

Wiemy, kiedy pojedzie pierwszy pociąg ze Świdnicy do Jedliny

Tak jak zapowiadaliśmy, już w czerwcu otwarta zostanie malownicza trasa kolejowa ze Świdnicy do Jedliny Zdrój. Wiemy, kiedy pojedzie pierwszy pociąg.

Wiemy, kiedy pojedzie pierwszy pociąg ze Świdnicy do Jedliny

Zapamiętajcie tę datę - 24 czerwca. To właśnie wtedy po ponad 30 latach na trasę Świdnica Kraszowice - Jedlina Zdrój znów wyjadą pociągi.

Początkowo (co najmniej do 9 września) przewidywane jest kursowanie trzech par pociągów w weekendy oraz dni świąteczne, a docelowo pociągi kursować będą we wszystkie dni tygodnia - informują  PKP PLK.

Pierwsze plany mówiły o otwarciu linii w 2020 roku, później planowano wznowienie ruchu na trasie Świdnica-Jedlina Zdrój w grudniu 2022 roku, jednak i tego terminu nie uda się dotrzymać. Dziś wiemy już, że pierwszy ociąg przejedzie tędy 24 czerwca.

Linia kolejowa Świdnica — Jedlina zdrój zamknięta została na początku lat 90-tych ubiegłego wieku. To jedna z najpiękniejszych tras kolejowych w regionie. Na ponad dwudziestokilometrowej trasie znalazło się 8 wiaduktów, teren wznosi się o ponad 200 metrów, a trasa to mnóstwo zakrętów, piękne lasy i górzysty teren. Jest to niesamowita trasa turystyczna. Jest to przedłużeni linii kolejowej Wrocław — Sobótka — Świdnica, która została otwarta niespełna rok temu i cieszy się sporą popularnością.

PKP PLK S. A. Zakład Linii Kolejowych przypomina o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas przekraczania wszystkich przejazdów kolejowo-drogowych na odcinku linii kolejowej nr 266 Świdnica Kraszowice - Jedlina Zdrój.

Przez przejazdy przez ostatnie lata nie jeździły pociągi - nie jedź na pamięć.

Czytaj też:
Pociągiem ze Świdnicy do Jedliny już w czerwcu ?kb
foto: kb
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Zbyszek (5 czerwca 2023 12:07)
W latach 60 tych jeżdziliśmy do Zagórza nad jezioro wagony były jak dyliżans oczywiście na gape
Marek (3 czerwca 2023 1:44)
Nie do końca jest tak, jak tu napisano. Nie otwarcie trasy, a ponowne jej otwarcie, gdyż nie zbudowano jej od nowa (wyjątkiem są perony i sygnalizatory). I nie "przedłużenie linii dobJedliny", a raczej zamierzony wcześniej, trudniejszy do realizacji etap linii nr 285 Wrocław - Jedlina Zdr. przez Świdnica Przedmieście. Stacja Świdnica Miasto nie leży na tej trasie...

Dodaj komentarz

pociąg  |   turystyka  |   PKP  |   kolej Jedlina  |   Świdnica  |  

20-kilogramowy tort na 10-lecie Rajdu o Kropelce (WYNIKI i FOTO)

70 załóg na trasie Rajdu o Kropelce

Od grudnia nowe połączenia z Jaworzyny do Głuszycy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij