Menu

54-latek oszukał na ponad 350 tys. zł. Zatrzymano go w Wałbrzychu

54-letni wrocławianin, który od dłuższego czasu oszukiwał „na policjanta” wpadł na Starym Zdroju w pułapkę zastawioną przez prawdziwych mundurowych

54-latek oszukał na ponad 350 tys. zł. Zatrzymano go w Wałbrzychu
Mundurowi odzyskali łącznie ponad 42 tysiące złotych. Podejrzany został tymczasowo aresztowany. Policjanci po raz kolejny ostrzegają, aby nie przekazywać jakiejkolwiek gotówki osobom nieznajomym, które często podają się za kurierów, policjantów, adwokatów, pracowników poczty, a nawet prokuratorów, a są po prostu oszustami.
 
Do wyłudzenia sporej sumy pieniędzy doszło dwukrotnie w dzielnicy Podzamcze. Praktycznie w tym samym czasie do 78 i 81-latki zadzwonili oszuści.  Osoby po drugiej stronie słuchawek podały się za policjantów mówiąc, że pieniądze obu kobiet są zagrożone i muszą jak najszybciej przekazać je „inspektorom”, którzy przyjdą po gotówkę. Zmanipulowane przez przestępców seniorki przygotowały swoje oszczędności. Jedna wyrzuciła pieniądze przez balkon, a druga powiesił je na klamce drzwi wejściowych do mieszkania. Gotówkę w obu przypadkach odebrał mężczyzna. Po pewnym czasie kobiety zorientowały się, że padły ofiara oszustów i dopiero wtedy zadzwoniły na Policję.
 
 
Mężczyzna został po kilkudziesięciu minutach zatrzymany przez policjantów  na terenie Starego Zdroju. 54-latek miał przy sobie plecak, a w nim gotówkę pochodzącą z obu przestępstw. Policjanci łącznie zabezpieczyli do sprawy ponad 42 tysięce złotych, które pokrzywdzone w niedługiej przyszłości odzyskają.
 
Policjanci udowodnili mężczyźnie, że w okresie od 3 kwietnia do 25 maja tego roku, na terenie praktycznie całego kraju, popełnił piętnaście kolejnych takich przestępstw, gdzie wstępnie straty na rzecz pokrzywdzonych oszacowane zostały na kwotę ponad 350 tysięcy złotych.
 
Funkcjonariusze postawili podejrzanemu zarzuty oszustw. 53-latkowi za popełnione przestępstwa grozi 8 lat więzienia. 

red
foto: policja
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Dzon (5 czerwca 2023 18:03)
Cytuję użytkownika: Starszy księgowy
Ponad 200 miliardów poszło na fikcyjną pandemię a ponad 100 na pomoc braciom banderowcom. I kto odpowie za to?
Dobrze napisane banderowcy naj więcej korzystają z naszych zasobów
Starszy księgowy (5 czerwca 2023 16:54)
Ponad 200 miliardów poszło na fikcyjną pandemię a ponad 100 na pomoc braciom banderowcom. I kto odpowie za to?
Tytu (3 czerwca 2023 8:49)
Cytuję użytkownika: Hahaha
Nieważne ile złodziej ukradnie wyrok jest taki sam.Przykład wyłudził kredyt na 3000zł grozi mu 8 lat tak jak temu który wyłudził 350 000.Jedynie ten z Amber Gold dostał 10 lat odsiadki, no ale suma to 850 000 000zł.
Wyrok nie jest taki sam. Po prostu podawana jest maksymalna kara za dane przestępstwo. Zacznijcie myśleć.
Ziom (2 czerwca 2023 19:42)
Ryj pokazać tego złodzieja
DJ2023 (2 czerwca 2023 18:29)
Karma powróciła !
Hahaha (2 czerwca 2023 18:29)
Nieważne ile złodziej ukradnie wyrok jest taki sam.Przykład wyłudził kredyt na 3000zł grozi mu 8 lat tak jak temu który wyłudził 350 000.Jedynie ten z Amber Gold dostał 10 lat odsiadki, no ale suma to 850 000 000zł.

Dodaj komentarz

oszust  |   zlodzieje  |   podzamcze  |   112  |   997  |   policja  |   funkcjonariusze  |   stary zdroj  |  

Wałbrzych: miał ponad 1,5 kg. marihuany

Złodzieje figurki Matki Bożej zatrzymani

Wyłudziła dotację z urzędu pracy - grozi jej 8 lat więzienia

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij