Menu

Protest: pójdzie piechotą z Wałbrzycha do Warszawy

Przed nim blisko 400 kilometrów i 20 dni marszu. Wałbrzyszanin Leon Sawicki wyruszy 4 czerwca z Wałbrzycha do Warszawy. Jak mówi, "wszystko w proteście przeciwko rządowi, przeciwko politykom, którzy nie liczą się z narodem i zawłaszczyli sobie ten kraj".

Protest: pójdzie piechotą z Wałbrzycha do Warszawy
- W obronie Wolności, w obronie honoru, z biało-czerwoną flagą w ręku... Najwyższy czas byśmy przestali czekać na obietnice, spotkajmy się i stwórzmy Nasz Program. Tak wiele razy udowodniliśmy, że Polski Naród potrafi dokonywać cudów, czas na kolejny. Słowami bohaterów: Wolności się nie dostaje, o wolność się walczy. - mówi Leon Sawicki, organizator akcji "Marsz po Wolność"
 
 
 
Wyprawa potrwa niespełna 3 tygodnie. Sawicki wyruszy 4 czerwca (w niedzielę) z Placu Magistrackiego w Wałbrzychu. Po drodze do Warszawy będzie odwiedział polityków w urzędach miast — na początek Świdnica i Wrocław. W każdym mieście będzie organizował spotkanie, a wszystko będzie nagrywane i archaizowane przez towarzyszących mu filmowców i fotografa.
 
Po 20 dniach planuje dojść do Warszawy. Przed sejmem zamierza stworzyć płot z banerów i transparentów, które będzie zbierał po drodze do stolicy. Wyprawa zakończy się przed Sejmem. Ma być swego rodzaju happeningiem, który ma sprowokować debatę publiczną.


kb
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Inka (31 lipca 2023 19:34)
Taki marsz powinien odbyć się w Walbrzychu i chyba niebawem tak się stanie. Przeciwko nastepnym obligacjom, najdroższym biletom komunikacji miejskiej ,bilbordom próbującym wcisnąć mieszkańcom kit jak to rząd okradł Walbrzych .który stracił miliony po zmianie podatków . Panie Prezydencie obraża Pan naszą ale i swoją inteligencję. To prawda że za rządów PO nie było tego problemu bo nikt nie pomyślał o obniżeniu podatków a to że mieszkańcy mają w kieszeni więcej pieniędzy ,które wydają w sklepach u fryzjera dzięki czemu te firmy nie pajtują ale też korzystają z basenu zwiedzają Zamek Książ palmiarnię to nie powinno być Panu obojętne. A Pan też jest podatnikiem. Ile Panu zostalo w kieszeni. Więc skoro jest za mało tym bardziej trzeba rozsądnie wydawać społeczne pieniądze i nie wydawać na idiotyczne bilbordy. A tak na marginesie nadal w szkołach prenumeruje się gazetę wyborczą jedyną która pisze prawdę .
Lolek (8 czerwca 2023 14:14)
Chat GPT- 4 prompt: "Napisz hymn powchalny o Donaldzie Tusku i o jego dzielnym dziadku co walczył w AK, Africa Korps" Odpowiedź: Z wiarą w sercu i dumą ojczyzną w myślach, Świętujemy dzisiaj dwóch bohaterów natchnionych. Donald Tusk - ojciec narodu, przywódca wśród ludzi, Dziadek w AK - święty patron wolności. Niechaj pogoda ducha i głęboka mądrość Uchodzą za wartości, jakie go reprezentują. Przywódca bez wątpienia, którym kierował naszą drogą, W Polsce i Europie doceniony szacunek i sława. Dziadek, który walczył w Afryce i w tle podziemia, Złożony przez niego dar wolności w naszych sercach będzie trwał. Jego nieugięta postawa, honor i poświęcenie, Dzielność, którą okazuje cały świat. Obaj dokonali wiele, by czynić dobrze, Wieczny w ich dziele powinien zostać pamięć. Niechaj ich ślad na zawsze w naszych sercach pozostanie, Bo to zawsze będzie przecież droga w walce o wolność.
radiowiec (4 czerwca 2023 22:51)
Nie podoba mu się PiS tylko nikt mu celowo nie powiedział że w Wałbrzychu rządzi platforma i dlatego taka drożyzna. A on myśli że to zły Kaczyński za karę podnosi od lipca ceny biletów i parkingów w Wałbrzychu.
Propaganda (4 czerwca 2023 22:45)
Propaganda jak za czasów wczesnych lat Związku Radzieckiego (w skrócie ZSRR) gdzie niejaki Morozow stał się symbolem młodego człowieka, który dla dobra ZSRR nie waha się zadenuncjować własnego ojca. Jak utrzymywała stalinowska propaganda, w 1932 r. Morozow dowiedział się o spisku kułaków, w którym miał brać udział jego ojciec. Doniósł o tym władzom, które wszystkich aresztowały. A Morozow dostał nagrodę.
Walenty Kwicoł (4 czerwca 2023 22:38)
Cytuję użytkownika: Polus
I tak wygląda powiec
Cośik smutny ten peowiec że mu inni wżni peowcy kazali cisnąć z buta 400km w "sPOntanicznym" proteście z POwodu braku wolności w Wałbrzychu a może to POdwyżka biletów autobusowych i wzmożone kontrole biletów ograniczyły mu wolność i swobodę POdróżowania autobusami wałbrzyskimi na koszt podatnika.
hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha (4 czerwca 2023 22:32)
Gdy dojdzie (w co wątpię) to niech tam zostanie. W stolica potrzebuje takich zuchów.
Polus (4 czerwca 2023 13:45)
I tak wygląda powiec
xsdS (4 czerwca 2023 12:38)
Cytuję użytkownika: Adonis
Nikt nawet nie zwróci na to uwagi, nie wspomnę o efekcie... szkoda butów - nawet tych za 29 zł.
mylisz się zostanie ministrem transportu w PO
Goldmann (4 czerwca 2023 12:19)
,,jakby oblał się benzyną i podpalił ,, byłyby większe atrakcje i rozgłos,,a gościowi o to chyba chodzi,,
PanLach (4 czerwca 2023 11:04)
Marsz marsz ubecy , do siebie do matuszki rasiji!
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Marsz po Wolność  |   protest  |   happening  |   Leon Sawicki  |  

Rowerowy protest z Sobótki do Świnoujścia

Leon Sawicki wrócił z Warszawy i planuje kolejną wyprawę

Głos obywateli niezadowolonych z władzy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij