Menu

Policyjny pościg ulicami Wałbrzycha

Wszystko zaczęło się od przekroczenia prędkości, później był pościg, a później zaczęły się prawdziwe kłopoty. Brak prawa jazdy, kierowca po alkoholu a do tego ucieczka — zatrzymanemu 28-latkowi grozi też 5 lat więzienia.

Policyjny pościg ulicami Wałbrzycha

Było po godzinie 21:00, gdy na ul. 11 listopada w Wałbrzychu policjanci zauważyli samochód, który jechał zbyt szybko. Kierowca przekroczył prędkość o 23 km/h, dlatego policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu go do kontroli.

- Kiedy jeden z mundurowych wyszedł na jezdnię, by przeprowadzić kontrolę, mężczyzna ominął go i zaczął uciekać. Mundurowi wsiedli do radiowozu, włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i ruszyli w pościg. Wtedy kierujący wjechał w ul. Starą i za pobliskim budynkiem porzucił swój pojazd. Ostatecznie chwilę później trafił jednak w ręce policjantów. Chciał zmylić policjantów. Udawał, że właśnie wyszedł pobiegać. - mówi komisarz Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.

28-letni wałbrzyszanin posiadał aktywny już od 2020 roku, a wydany przez Sąd Rejonowy w Stargardzie, zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, a także znajdował pod wpływem alkoholu.

- Badanie wykazało w jego organizmie ponad promil. - informuje komisarz Marcin Świeży. 

Samochód trafił na parking strzeżony, a mężczyzna do policyjnej izby zatrzymań.

28-latek odpowie za niezatrzymanie samochodu do policyjnej kontroli i ucieczkę, jazdę mimo sądowego zakazu, jazdę po alkoholu i przekroczenie dozwolonej prędkości. Grozi mu do 5 lat wiezienia i dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.
kb
foto: KMP Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Specnaz (7 czerwca 2023 8:31)
Cytuję użytkownika: Podzamczanin
13 dzielnica jak zwykle .same patusy prawie. Jak nie masz gdzie mieszkać to komunalne na starówce
s********j narkomanie do kurnika
Unijna cenzura (7 czerwca 2023 7:10)
Cytuję użytkownika: Mieszkaniec
Chciałbym dożyć czasów, gdy będę mógł zobaczyć gębę danego bohatera wraz z jego personaliami i adresem zamieszkania.
Nie doczekasz.Lewaki zabraniają pokazywania pysków, zwłaszcza kolorowych, tablic rejestracyjnych,przypadkowych przechodniów, nazw towarów i sklepów.Za 5 lat film będzie jednym zamglonym kadrem.
***** *** i ruhankę, złodzieja i kłamcę (6 czerwca 2023 20:39)
to ten zjeb "ruhanka", moralizuje innych, patus
Podzamczanin (6 czerwca 2023 13:43)
13 dzielnica jak zwykle .same patusy prawie. Jak nie masz gdzie mieszkać to komunalne na starówce
Mieszkaniec (6 czerwca 2023 13:14)
Chciałbym dożyć czasów, gdy będę mógł zobaczyć gębę danego bohatera wraz z jego personaliami i adresem zamieszkania.
LoLoBoLo (6 czerwca 2023 11:37)
Chciał pobiegać żeby szybciej wyparował mu ten promil

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   pościg  |   policyjny pościg  |  

Wałbrzych: miał ponad 1,5 kg. marihuany

Złodzieje figurki Matki Bożej zatrzymani

Wyłudziła dotację z urzędu pracy - grozi jej 8 lat więzienia

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij