Menu

Było za drogo — miasto unieważniło przetarg na autobusy wodorowe

Wpłynęła tylko jedna oferta, ale cena była zbyt wysoka o ponad 2 mln. zł. Przetarg na zakup 20 autobusów na wodór unieważniono, bo było po prostu za drogo.

Było za drogo — miasto unieważniło przetarg na autobusy wodorowe

W lutym br. miasto ogłosiło przetarg na dostawę 20 autobusów zasilanych wodorem. Ofertę złożyła tylko jedna firma - Solaris Bus & Coach Sp. z o.o. Oferta wynosiła 82 410 tys. zł. W związku z tym, że miasto założyło maksymalną kwotę w wysokości 79 950 tys. zł - przetarg unieważniono.

Czytaj też:
Wodór to przyszłość. Autobusy i stacja to początek zielonej drogi
Autobusy na wodór od przyszłego roku w Wałbrzychu?

kb
foto: ilustracyjne (wikipedia)
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

PISofka Wyborowa (8 czerwca 2023 20:08)
Cytuję użytkownika: 1
Cytuję użytkownika: Zdrajcy z Pisu
Ponad 4 mln za autobus! Po tym jak w 2018 Solaris został sprzedany hiszpańskiemu kocernowi CAF ceny zostały znacząco podbite!! Teraz jeszcze zamierzają zamknąć fabrykę w Polsce jak robi to obecnie Volvo z Wrocławia i Scania z Wlkp. Za PISu wszystko zostanie sprzedane i zamknięte!!
cała Polska kocha PIS -43% hahahahaha do Hymnu jebać PIS hahahahahah Polacy z miejscem na rozum
43%?
Zdrajcy z Pisu (8 czerwca 2023 10:27)
Ponad 4 mln za autobus! Po tym jak w 2018 Solaris został sprzedany hiszpańskiemu kocernowi CAF ceny zostały znacząco podbite!! Teraz jeszcze zamierzają zamknąć fabrykę w Polsce jak robi to obecnie Volvo z Wrocławia i Scania z Wlkp. Za PISu wszystko zostanie sprzedane i zamknięte!!
Podzamczanin (8 czerwca 2023 9:59)
Zaraz tam za drogo. Po prostu kolega kolegi nie złożył oferty misiaczki.
Mario (7 czerwca 2023 21:18)
Do autora: Jeżeli piszesz, że wpłynęła oferta od solaria, to pokaż zdjęcie solaria a nie ursusa.
Leon (7 czerwca 2023 17:05)
Macko
Testo (7 czerwca 2023 14:58)
Znając Cara wpadnie teraz na pomysł odtworzenia komunikacji tramwajowej - i za 300 mln zł przebuduje obwodnicę … a że kasy na to nie ma - pretensje publicznie skieruje pod adresem Rządu, że nie otrzymał 110% …
DBA (7 czerwca 2023 12:01)
Przy 65 mln dotacji koszt jednego autobusu dla miasta wynosiłby 850 tys zł i jest to mniej niż klasyczny napęd spalinowy. Dlatego unieważnienie przetargu ma pewnie inny powód - koszty eksploatacji tego wynalazku, koszty stacji tankowania - czyli klasyczna ekościema
Monthy Phyton (7 czerwca 2023 11:42)
Dopiero jak ludzie zwrócili im uwagę na ceny oferty , to zrezygnowali ?
Analityk miejski (7 czerwca 2023 11:37)
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Wodoromek się przestraszył.
Przecież od dawna kasa.miasta jest pusta.Kredyt w te czy we wte.Bez różnicy.Wieza pożre wszystko.
eliza (7 czerwca 2023 11:35)
najpierw niech znajda pieniadze dla kierowcow i mechanikow .
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Wałbrzych: zmiany w rozkładzie jazdy autobusów miejskich

Ciasno przy wałbrzyskich cmentarzach

Komunikacja miejska: utrudnienia na Piaskowej Górze

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij