Menu

Burmistrz Głuszycy z absolutorium

Radni byli jednogłośni — burmistrz Głuszycy Roman Głód otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu za 2022 rok i wotum zaufania. Pozytywną opinię wydała też Regionalna Izba Obrachunkowa i Komisja Rewizyjna głuszyckiej Rady Miasta.

Burmistrz Głuszycy z absolutorium

Radni podkreślali, że udało się zrealizować wiele przedsięwzięć rozpoczętych w latach ubiegłych. Szczególną uwagę zwrócono na prace modernizacyjne boiska przy ul. Dolnej, budowę toru rolkowego oraz tarasu widokowego na górze Gomólnik Mały. Radni zwrócili też uwagę na coraz większą ilość wyremontowanych budynków gminnych oraz bloków wspólnot mieszkaniowych.

W minionym roku udało się zakończyć remont ulicy Warszawskiej oraz wykonać drogę dojazdową do gruntów rolnych w Grzmiącej. Zamontowano nowe oświetlenia uliczne.

W 2022 roku wypłacono granty do wymiany źródła ciepła. Udało się wybudować 14 przydomowych oczyszczalni ścieków, które obsługują 79 mieszkańców Gminy Głuszyca. Podpisano umowę z wykonawcą odwiertu badawczego do celów ciepłowniczych na terenie miejscowości Głuszyca.

– Dziękuję radnym za zaufanie i liczę na dalszą dobrą współpracę. Wiele z decyzji mogliśmy podjąć dzięki państwa zaangażowaniu. – mówił podczas sesji Burmistrz Głuszycy Roman Głód.kb
foto : UM Głuszyca
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Głuszyca  |   Po sąsiedzku  |   Roman Głód  |   absolutorum  |  

Od grudnia nowe połączenia z Jaworzyny do Głuszycy

Jedna osoba nie żyje - pożar w Kamiennej Górze

WSSE otwiera kolejne Lokalne Centrum Biznesu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij