Menu

History Story: Grabież Polskich Skarbów

Podaje się, że straty wojenne nad Wisłą w latach 1939-1945  obejmują pół miliona dzieł sztuki. Tomasz Śliwiński z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przytacza też inny szacunek, według którego Polska straciła łącznie 70% całego dorobku kulturowego. O tym w nowym odcinku History Story

History Story: Grabież Polskich Skarbów

 

 

- Niektóre zaginęły bezpowrotnie, były też jednak takie które cudem udało się odnaleźć o ocalić.Przed wami  niesamowita historia odnalezienia wybitnych, polskich dzieł sztuki, gdyby nie pewien sowiecki oficer być może przepadły by na zawsze ... Przed Wami historia o prawdziwym człowieku z krwi i kości.

Pułkownik Moskwin wrócił z frontu do domu. Wojna się skończyła. Wszyscy starali się zapomnieć o tym, co w Europie działo się przez kilka lat. Próbował i pułkownik Moskwin. Wrócił do swojego dawnego zawodu. Chciał wieść normalne życie, takie jak przed wojną. I jak przed wojną wciąż korzystał z tramwajów. W trakcie jednej z takich podróży zaczął wpatrywać się w czytaną przez kogoś gazetę... - mówi prowadzący program, Łukasz Kazek

red
foto: youtube
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Basilic (11 czerwca 2023 18:52)
Co z wałbrzyskimi sokołami? Zdaje się że jeden jest martwy .
Maniek. (11 czerwca 2023 12:38)
Tak na trzeźwo?
Podzamczanin (10 czerwca 2023 23:26)
Gadasz tam.ruskie chcą odszkodowanie ;-)

Dodaj komentarz

history  |   story  |   kazek  |   walbrzych  |   gradziez  |   skarby  |   skarb  |   polskie  |   wtv  |   w24  |   informacje  |  

Wałbrzyszanie zapłacą mniej za kulturę. Ile?

Zobacz trasę Wałbrzych Główny - Kłodzko Główne z kabiny lokomotywy

Dawne Kino Górnik wystawione na sprzedaż za 1,5 mln zł

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij