Menu

Historia tunelu, który zniknął

Autorzy kanału Gdyby przyglądają się  siedemdziesięcioletniej historii tunelu pod górą Brzezinką w Wałbrzychu na linii kolejowej 274 z Wrocławia do Zgorzelca

Historia tunelu, który zniknął

- Patrzymy jak przez dekady radzono sobie z naturą i jak w końcu przegrano tę walkę. 

 

 

Zapraszam na podróż przez inżynieryjne piekło, gdzie górnictwo przeszkadzało transportowi kolejowemu i odwrotnie, a poszukiwanie rozwiązań zajęło aż 70 lat. 
 
Trzeba pamiętać, że tunel znajdował się na linii stanowiącej część planowanej Centralnej Kolei Berlińsko-Wiedeńskiej, podobnie jak tunele pod Wołowcem, Sajdakiem i Świerkowa Kopą. Temat utrzymania ruchu w tunelu traktowany był zatem priorytetowo. - czytamy na kanale

red
video: youtube Gdyby
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Podzamczanin (11 czerwca 2023 22:54)
Cytuję użytkownika: Podgórzak
Cytuję użytkownika: Podzamczanin
Mnie interesuje historia budżetu który zniknął. Co nie Pilichowski?
Spiedralaj tępa amebo.
Ameba czy nie. Nieładnie podszywać się pod czudzy login
Podzamczanin (11 czerwca 2023 17:52)
Mnie interesuje historia budżetu który zniknął. Co nie Pilichowski?

Dodaj komentarz

historia  |   tunelu  |   youtube  |   film  |   ciekawostki  |   gdyby  |  

''Kino Pod Słonecznikiem'' w Głuszycy

Wałbrzych na unikalnych nagraniach Polskiej Kroniki Filmowej

Klip Lipnickiej i Domagały w wałbrzyskim teatrze ma już ponad 500...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij