Menu

Dwie osoby a zwierząt co niemiara. Pomożecie ?

Na imię ma Kuba i jest szopem praczem. Mieszkają z nim konie, kucyki, barany, kozy i osiołki, ale do fundacji trafiają również inne zwierzęta, między innymi borsuki, jenoty czy lisy. Fundacja Patataj „Animals Sanctuary” potrzebuje dziś pomocy — potrzebne są materiały do budowy kojców dla zwierząt. Pomożecie ?
 

Dwie osoby a zwierząt co niemiara. Pomożecie ?

„Witam, nazywam się Sandra i zajmuje się opieką nad zwierzętami w fundacji Patataj Animals Sanctuary w Witoszowie Dolnym koło Świdnicy. Udowodnijmy, że los zwierząt nie jest obojętny…” - tak zaczyna się list od Sandry, która prowadzi Fundację wraz ze swoim partnerem.

Fundacja formalnie działa od września ubiegłego roku, ale zwierzętami zaczęła opiekować się dużo wcześniej. Mieszkańcami fundacji jest między innymi szop pracz Kuba, który trafił tu 3 miesiące temu. W majówkę do fundacji trafiły lisy. Kuba ma już swoje prowizoryczne „mieszkanie”, fundacja chce wybudować jeszcze kilka boksów dla kolejnych zwierząt.
- Chciałabym zwrócić się z prośbą o podarowanie materiałów dla naszego nowego podopiecznego Kuby, szopa pracza oraz lisów, które dostały azyl w naszym sanktuarium w majówkę. Materiały mogą mieć wady, lekkie uszkodzenia, odbarwienia, mogą być w różnych kolorach — mówi Sandra.Potrzebne są materiały do budowy kojców i boksów — siatki, słupki i wszystko, co możecie podarować. Potrzebna jest też karma dla koni, osłów, baranów i innych zwierząt hodowlanych. W majówkę do Fundacji trafiły lisy.
- Z interwencji z pseudohodowli, gdzie były trzymane w strasznych warunkach. Dla naszych lisich podopiecznych będziemy budowali dużą zewnętrzną klatkę, która musi posiadać podłoże z kostki lub jakiś betonowych płyt, dodatkowo tył oraz jeden bok muszą zostać postawione z paneli betonowych, aby zabezpieczyć je przed wiatrem — mówi Sandra. - Daliśmy azyl dla dwóch lisów polarnych oraz jednej lisicy srebrzystej, która urodziła u nas 3 szczeniaki.Zwierzaki, które z różnych przyczyn znalazły w fundacji bezpieczne miejsce, zostaną tu do końca swojego życia.- Większość z naszych podopiecznych to konie, kucyki, barany, kozy, osiołki, ale zajmujemy się również ratowaniem zwierząt dzikich, które ucierpiały w wypadkach komunikacyjnych takich jak borsuki, jenoty, lisy, jeże, kuny, łasice, sarny, koziołki, wiewiórki itp. Tymi działaniami zajmuje się pogotowie leśne, które prowadzimy razem z narzeczonym — dodaje Sandra. 
Fundacja nie otrzymuje żadnego wsparcia ze strony gminy, miasta, jak i państwa. Utrzymuje się dzięki darom od ludzi, którzy mogą tu przyjechać i poznać zwierzęta. Organizowane są też akcje w szkołach, jeden to nie wystarcza.

Jeżeli chcielibyście pomóc Fundacji - kontakt znajdziecie TUTAJ

Patataj Animals Sanctuary
Łączna 12 , Swidnica
+48 536 433 179
patataj.animals.sanctuary@gmail.com

 

 kb
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

RAZ DWA TRZY - PO TO RUSKIE PSY - RESET (13 czerwca 2023 16:35)
https://www.tvp.info/70506612/reset-kulisy-budowania-nowej-filozofii-relacji-z-rosja-putina-odcinek-pierwszy

Dodaj komentarz

Złodzieje figurki Matki Bożej zatrzymani

20-kilogramowy tort na 10-lecie Rajdu o Kropelce (WYNIKI i FOTO)

70 załóg na trasie Rajdu o Kropelce

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij