Menu

Nielegalne płyny do e-papierosów

8.5 tys. buteleczek o pojemności 100 ml. z nielegalnym płynem do -e-papierosów przejęli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej. Gdyby płyny do e-papierosów trafiły do sprzedaży, skarb państwa straciłby prawie 179 tys. zł.
 

Nielegalne płyny do e-papierosów

Nielegalny towar zabezpieczono w Świdnicy u jednego z tamtejszych przedsiębiorców.

- Podczas kontroli wykryli 8,5 tys. płynów do e-papierosów bez znaków akcyzy. Znaczna część płynów znajdowała się w opakowaniach niezgodnych z ustawą o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. - informuje
rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu, Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek.

 Zabezpieczony towar został zajęty do postępowania karno-skarbowego i zostanie poddany badaniom laboratoryjnym na zawartości substancji niedozwolonych w płynach do e-papierosów.  Gdyby płyny do e-papierosów trafiły do sprzedaży, skarb państwa straciłby prawie 179 tys. zł z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego.

Sprzedaż płynów do e-papierosów tylko ze znakami akcyzy

- W obrocie handlowym nie mogą występować płyny do e-papierosów i wyroby nowatorskie bez znaków akcyzy. Przy legalnych wyrobach przeznaczonych do użycia w e-papierosach cały proces produkcji, skład i jakość są kontrolowane przez odpowiednie służby. - przypomina Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek. -  Nielegalne wyroby do e-papierosów nie spełniają norm jakościowych, a także w swoim składzie mogą zawierać toksyczne substancje. Zagrażają naszemu zdrowiu i życiu.kb
foto: KAS
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

RAZ DWA TRZY - PO TO RUSKIE PSY - RESET (13 czerwca 2023 15:18)
https://www.tvp.info/70506612/reset-kulisy-budowania-nowej-filozofii-relacji-z-rosja-putina-odcinek-pierwszy

Dodaj komentarz

KAS  |   112  |   policja  |   nielegalne płyny do 2-papierosów  |  

Mamy szybkiego komendanta

Warsztaty ''Bezpieczny Senior''

Wałbrzych: miał ponad 1,5 kg. marihuany

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij