Menu

Wałbrzyski policjiant w ''Biegu Rzeźnika''. Przed nim nie uciekniecie

Jest się czym pochwalić, przebiegł 80 km po trudnych bieszczadzkich górach w niezłym czasie. Wałbrzyski policjant, asp. szt. Grzegorz Karwacki wystartował w „XX Biegu Rzeźnika”. 


 

Wałbrzyski policjiant w ''Biegu Rzeźnika''. Przed nim nie uciekniecie

Wałbrzyski policjant  „XX Bieg Rzeźnika” pokonał wraz ze swoim kolegą z klubu sportowego „Kat Cross Wałbrzych” Łukaszem Konopką (w biegu startuje się parami) w czasie blisko 17 godzin, co jak na bardzo trudne warunki pogodowe jakie panowały na trasie, jest wynikiem godnym uznania. Wielu zawodników, pomimo przedłużenia zamknięcia mety, nie było w stanie ukończyć tak długiego dystansu.

Zawodnicy wystartowali w miniony piątek o godzinie trzeciej w nocy w Komańczy, a mieli do pokonania dystans ponad 80 kilometrów na trasie biegowej z łączną sumą przewyższeń ponad 4,1 tys. metrów. Zamknięcie mety wstępnie zaplanowano na godzinę dwudziestą, ale w związku z obfitymi opadami deszczu i problemami na zabłoconej trasie, ostatecznie zamknięto ją o godzinie dwudziestej trzeciej.

Najlepsza para finiszowała już po blisko 10 godzinach. Na 377 zgłoszonych do zawodów zespołów, oficjalnie sklasyfikowanych w „Biegu Rzeźnika” w zostało 285 ekip, a wałbrzyska dwójka dotarła do mety po 16 godzinach 50 minutach i 47 sekundach i uplasowała się na 186 miejscu. W kategorii par męskich nasi biegacze znaleźli się na 130 pozycji.

Asp. szt. Grzegorz Karwacki, wałbrzyski policjant z ponad 28 letnim stażem, a reprezentujący na co dzień klub sportowy „Kat Cross Wałbrzych” pokazuje, że ne ma dla niego rzeczy niemożliwych. Wielokrotnie startował już w ultramaratonach. Ukończył także pełne dystanse triathlonowych ironmanów na łącznym dystansie 226 km. Oczywiście po raz kolejny doświadczonemu funkcjonariuszowi wałbrzyskiej komendy życzymy zdrowia i wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych dalszych celów sportowych.

kb
foto: KMP Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

kmaz (14 czerwca 2023 19:47)
Jest się czym pochwalić. Gratulacje Panowie. Zazdroszczę !
:) (13 czerwca 2023 21:40)
W Bieszczadach jest zawsze ciężko i zawsze jest błoto :) i kiedyś limit czasu był 16 godzin :) nie było wymówek trzeba było zmieścić się w limicie :) trzeba się dostosowywać do ludzi bo nie będą płacić kasy za wpisowe a na rzeźniku to nie mała kasa :)
EzZE (13 czerwca 2023 21:09)
Gratulacje dla Lu z ZE.
xsdS (13 czerwca 2023 19:20)
Brawo do młodych nie należy ale jest dobry nie jeden młody by pęk

Dodaj komentarz

112  |   Bieg Rzeźnika  |   Policja  |   Grzegorz Karwacki  |  

Pędził prawie 200 km/h. Nie przyjął mandatu

Wałbrzych: oszukali seniorkę - straciła 120 tys. zł

Pijana matka: prawie 3 promile. Tłumaczyła to... nadciśnieniem

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij