Menu

Cztery dni rowerowej rywalizacji

Ponad 250 zawodników z 19 krajów rywalizowało w XVIII edycji wyścigu Strefa MTB Trophy. Tym razem zawody rozegrano na terenie gmin Głuszyca i Mieroszów, wcześniejsze edycje wydarzenia odbywały się w Beskidach.


 

Cztery dni rowerowej rywalizacji

Czterodniowy wyścig odbywał się na dwóch dystansach: Classic o długości średnio 50-60 km dziennie oraz nieco krótszy Adventure, liczący ponad 40 km dziennie. Na obu dystansach można było startować w klasyfikacji drużynowej lub solo.

Każdego dnia kolarze górscy pokonywali ok. 1500-2000 m przewyższeń na dystansie Classic i ok. 1200-1400 m na dystansie Adventure. Zawodnicy startowali m.in. z terenu nowego Kempingu Stawy Marcowe w Głuszycy, spod Łowiska Pstrąga Złota Woda w Łomnicy oraz spod Pałacu Jedlinka.

Wyścig był prawdziwym wyzwaniem logistycznym, sprawdzającym kondycję fizyczną i psychiczną, co sprawiło, że Strefa MTB Trophy  to niezwykłe wydarzenie,  przyciągające pasjonatów kolarstwa górskiego z całego świata.

Szczególnie gratulujemy Dawidowi Duławie i Sylwestrowi Molskiemu – kolarzom górskim z Głuszycy, którzy ścigali się na swoich rodzimych trasach Strefy MTB Sudety.  Dawid zajął 4 miejsce w kategorii M40, natomiast Sylwester 20. w kategorii M40.

Wsystkie wyniki znajdzeicie TUTAJopr. kb
foto: użyczone (Urząd Gminy Głuszyca)
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

sport  |   rowery  |   mtb  |   Głuszyca  |  

Mamy szybkiego komendanta

Jarosław Żyła zwycięzcą Pucharu Polski w Tenisie na Wózkach

Górnik wygrywa z Polonią przed własną publicznością

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij