Menu

Córka oskarżona o zabójstwo rodziców - ruszył proces

Przed Sądem Okręgowym w Świdnicy rozpoczął się proces w sprawie zabójstwa starszego małżeństwa. Na ławie oskarżonych córka zamordowanej pary, jej przyjaciółka i  kolega, który miał dostarczyć  kobietom broń. 
 

Córka oskarżona o zabójstwo rodziców - ruszył proces
Do zabójstwa doszło w połowie stycznia ubiegłego roku w jednym z mieszkań w Kudowie-Zdroju. Ciała odkryto w kwietniu, trzy miesiące po zbrodni. Były w fazie rozkładu, po zabójstwie zawinięto je w foliowe worki i dywany. 
 
Jak ustalili śledczy, kobietę zastrzeliła jaj córka Julianna S., z kolei ojca przyjaciółka Julianny - Karolina Z. Małżeństwo zostało zabite z tej samej broni, którą dostarczyć miał Dariusz Z., który również zasiądzie na ławie oskarżonych.

Według prokuratury, po zabójstwie Julianna S. oraz Karolina Z. kupiły żywe larwy much, które umieściły na zwłokach.
 
- Owady miały zjeść tkanki miękkie zwłok znajdujących się w mieszkaniu, gdzie doszło do zabójstwa - informowałą  Prokuratura Krajowa.
 
 
 
Prokuratura postawiła Juliannie S. zarzut sześciu przestępstw, w tym kierowanie i dokonanie wspólnie i w porozumieniu z Karoliną Z. usiłowania zabójstwa małżeństwa Barbary O.-S. i Mieczysława S. w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Kolejne zarzuty dotyczą dokonania zabójstwa Barbary O.-S.  Karolina Z. oskarżona została za usiłowanie zabójstwa i za zabójstwo ojca koleżanki oraz zbezczeszczenie zwłok. Dariusz Z. odpowie za przekazanie broni kobietom, co ułatwiło im popełnienie morderstwa. Mężczyzna zacierał też ślady przestępstwa, ukrył broń, z której dokonano morderstwa i zbezcześcił zwłoki.


Według prokuratury, córka zamordowanej pary Julianna S. oddała do swojej mamy dwa strzały z broni palnej Skorpion kal. 7,65 mm wyposażonej w tłumik. S. była w trackie zbrodni w mieszkaniu rodziców ze swoją koleżanką Karoliną Z. "Broń dostarczył jej Dariusz Z. który również zapoznał oskarżoną z jej obsługą. Karolina Z. przy użyciu tej samej broni i również przy oddaniu dwóch strzałów dokonała zabójstwa ojca Julianny S." - podała wcześniej Prokuratura Krajowa.


kb
źródło: Polska Agencja Prasowa
foto: walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Tadek (14 czerwca 2023 11:55)
Kobiety które uczestniczą w protestach żądając jakichś praw.Za głupotę mają prawo do odsiadki.

Dodaj komentarz

112  |   sąd  |   prokuratura  |   zabójstwo  |   Swidnica  |  

Wałbrzych: miał ponad 1,5 kg. marihuany

Złodzieje figurki Matki Bożej zatrzymani

Wyłudziła dotację z urzędu pracy - grozi jej 8 lat więzienia

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij